Poluvreme - Zvezda je počela katastrofalno, a onda je "stegla" odbranu!

ponedeljak 10.04.2017.
19:51

Odlična Zvezda u drugoj četvrtini, vodi nakon prvih 20 minuta sa 45:44.

Beta/BranislavBožić/Mo

Ekipa Dejana Radonjića je zabeležila još jedan loš početak, gubili su nakon polovine deonice sa 5:19 nakon dobre akcije Babića, a greške su se ređale jedna za drugom.

Crvena zvezda je imala i -15 u prvoj deonici nakon trojke Tomasa, a do kraja prve četvrtine Zvezda je spustila prednost na 27:16.

U nastavku, fantastična Zvezda.

Odbrana je ponovo bila ona stara, Zvezda je krenula kako se samo poželeti može. Stigli su do 26:29, a vrlo brzo su prešli u vođstvo. Kuzmić je dominirao u tim trenucima, vezao je 6 poena, a odličan je bio i Čarls Dženkins, kao i Gudurić koji je pogodio trojku.

Trojkom Voltersa Zvezda ide na +7 (40:33), ali se gosti donekle vraćaju uz četiri vezana poena.

Ipak, Volters koji je dominirao, vodio je Zvezdu i do +8 (45:37), ali su gosti stigli prednost domaćih pred kraj poluvremena, najviše zbog nesportske lične greške Nejta Voltersa, ali i dosta grešaka u odbrani i organizaciji napada.