Poluvreme - Zvezda grabi ka pobedi!

četvrtak 13.11.2014.
21:18

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bili su bolji rival tokom prvog poluvremena meča petog kola Evrolige protiv Laborala i nalaze se na dobrom putu da upišu prvu pobedu na gostovanju ove sezone.

Beta/BranislavBožić/Ev

Sudeći po igri ekipe Dejana Radonjića u prvom poluvremenu meča sa Laboral Kućom u Vitoriji, poraz od Olimpijakosa u prošlom kolu nije ostavio traga na beogradskim crveno-belima.

Zvezda posle prvih 20 minuta igre vodi protiv Laborala sa 41-34 i ako u istom stilu i nastavi, za očekivati je treću pobedu jedinog srpskog predstavnika ove sezone u Evroligi.

Posle ravnopravnog početka, Zvezda se prvi put odvojila u petom minutu, kada je trojkom Lazića povela sa 11-6.

Blagu prednost Zvezda je održavala u većem delu prve četvrtine, a domaćin je u finišu ovog dela igre uspeo da povede sa minimalnih 18-17.

Ipak, u drugoj četvrtini, stvari ponovo dolaze na svoje mesto, i Markus Vilijams je počeo sve više da se ističe sjajnim asistencijama, pa Zvezda na poluvreme odlazi sa ''plus 7''.

Posle prvog poluvremena, najefikasniji u Zvezdi bili su Luka Mitrović sa 9 i Branko Lazić sa 8 poena, a domaću ekipu predvodi Šengelija sa 13.

Doskorašnji košarkaš Partizana Davis Bertans je u ovom periodu igre upisao samo dva poena za ekipu Laboral Kuće.