Poluvreme - Tompson i Jović pokrenuli Zvezdu, biće neizvesno!

četvrtak 19.01.2017.
20:49

Crvena zvezda igra meč 18. kola Evrolige, a nakon prvih 20 minuta ekipa Dejana Radonjića gubi sa 34:33.

Beta/BranislavBožić/Ds

Crvena zvezda je solidno krenula u meč, igrali su izabranici Dejana Radonjića dobru odbranu, osim jednog perioda u prvoj četvrtini, domaći nisu imali prilike da se razmahnu i da steknu veliku prednost. Trojkom Bjelice Crvena zvezda je uspela da stigne do 16:15, ali nije uspela da sa prednošću ode na prvi mali odmor, pošto su domaći preokrenuli rezultat u svoju korist.

U nastavku, loša igra našeg šampiona.

Napravili su igrači Makabija (za koji danas ne igraju ni Miler, ni Cirbes) seriju od 8:0, poveli sa 9 poena prednosti, što je bilo i najviše u prvom poluvremenu.

Trojkom Dangubića, poenima Tompsona (4 vezana) i Stefana Jovića Zvezda je svela rezultat na 30:28,a kasnije je i uspela da stigne do izjednačenja zakucavanjem Tompsona za 33:33. Ipak, Makabi do kraja postiže još jedan poen sa linije za slobodna bacanja i uz minimalnu prednost odlazi na odmor.

Stefan Jović ima 7 poena, njegov ulazak u drugoj četvrtini je dosta značio za crveno-bele. Dion Tompson je skupio 6 poena za 6 minuta, dok je Kuzmić sakupio 5 skokova i ima 4 poena.