Poluvreme - Fantatična druga četvrtina Zvezde, Milko nerešiva enigma za Litvance!

petak 02.12.2016.
19:48

Ekipa Dejana Radonjića vodi na poluvremenu, videli smo fantastičnu drugu četvrtinu za 44:42 na poluvremenu.

Beta/Branislav Božić/ Ds

Crvena zvezda je odigrala veoma slabu prvu četvrtinu, kao da su stegnuto ušli u susret, moguće je i da je postojao pritisak jer je Crvena zvezda bila favorit pred ovaj duel sa Žalgirisom.

Za standarde Crvene zvezde, primili su veliki broj poena u prvoj deonici, čak 24, a košem Nejta Voltersa su u poslednjoj sekundi ovog dela igre uspeli da smanje na 8 poena prednosti.

Ipak, u nastavku smo videli drugačiju Crvenu zvezdu koju su pokrenuli Bjelica, Simonović i Volters.

Napravljena je i serija od 10:0, Zvezda je povela sa 37:35. Ipak, gosti su se konsolidovali, da bi u poslednji minut Zvezda košem Jovića ušla uz prednost od 44:42, a taj rezultat je ostao do samog kraja poluvremena.

Simonović je postigao 13 poena za Crvenu zvezdu, Bejlica 15, a Volters je imao 5 poena i 4 asistencije. Pored ovoga, moramo napomenuti da Čarls Dženkins ima 3 ukradene lopte.