Poceko u delirijumu, Cedevita zadala novi udarac Partizanu!

subota 12.11.2016.
22:55

I treći uzastopni poraz u ABA ligi pretrpeli su večeras košarkaši Partizana iako su tokom druge četvrtine imali i 17 poena prednosti!

Beta/BranislavBožić/Ev

Posle Budućnosti i Crvene zvezde mts, i Cedevita je večeras bila bolja od ekipe Partizana.

Pred oko 4.500 navijača crno-belih u hali ''Aleksandar Nikolić'', Cedevita je na kraju slavila sa 97:87, u jednoj čudnoj utakmici, obeleženoj brojnim tehničkim greškama na obe srane i isključenjem trenera Cedevite Veljka Mršića u prvom poluvremenu, posle čega je Zagrepčane do pobede doveo njegov pomoćnik Đanmarko Poceko.

Zanimljivo je da je temperamentni Italijan na kraju ispraćen aplauzima korektne beogradske publike.

Predvođen oporavljenim kapitenom Novicom Veličkovićem, Partizan je u većem delu prvog poluvremena bio boji rival, a početkom druge četvrtine i veoma razigran, pa su crno-beli uspeli da povedu sa 42:25!

I umesto da dotuku uzdrmanog rivala, koji je već ostao bez isključenog Mršića, usledio je veliki preokret, već do kraja prvog poluvremena!

Đanmarko Poceko je, kao i tokom igračke karijere, veoma srčano vodio svoju ekipu, i iz minuta u minut Cedevita je igrala sve bolje i efikasnije u napadu.

Partizan, s drge strane, nije imao rešenja za kombinovanu odbranu gostiju i u poslednjem minutu prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen - 49:49.

Tek posle Džikićevog tajm-auta, Hečer je uspeo da vrati prednost crno-belima za 51:49 na poluvremenu.

I u drugom poluvremenu, sudije su svojim problematičkim odlukama unosile pometnju, deljene su tehničke greške ''i šakom i kapom'', ali je Cedevita preuzela kontrolu, imala je vođstvo i nije dozvolila Partizanu da do kraja ozbiljnije ugrozi.

Uspeo je Andrić svojom trojkom da smanji na 84:87, ali više od toga Partizan nije mogao i gosti su do kraja stigli do ubedljive pobede.

Džekson je sa 32 poena i devet asistencija bio ubedljivo najbolji akter na parketu i najlaslužniji za trijumf Cedevite, a Partizan su predvodili Veličković sa 20 i Hečer sa 19 poena.