Piše se pobeda - Zvezda bez prave igre do pobede u Baru!

ponedeljak 31.10.2016.
19:45

Paklenu nedelju u kojoj su odigrali dva evroligaška meča košarkaši Crvene zvezde mts okončali su pobedom na gostovanju Mornaru u okviru 7. kola regionalne lige.

aba-liga.com/Mornar/MediaPro

Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su pobedonosnu seriju u regionalnom šampionatu, pošto su u okviru 7. kola savladali Mornar u Baru rezultatom 71:59 (10:17, 21:15, 22:11, 18:16).

Za beogradski sastav utakmica u "Topolici" stigla je nakon izuzetno zahtevne nedelje tokom koje je šampion Srbije odigrao dve utakmice u Evroligi i pritom morao da putuje od Beograda do Atine, a zatim do Bara.

Upravo je to razlog što crveno-beli nisu otvorili utakmicu u Baru na željeni način pa je domaćin u prvih deset minuta iskoristio lošu igru izabranika Dejana Radonjića i stigao do sedam poena prednosti (17:10).

Zvezda je punih pet minuta čekala na prve poene iz igre, a ništa bolja igra nije prikazana ni u drugoj četvrtini pa je zahvaljujući Marku Simonoviću beogradski sastav ipak uspeh da uhvati rezultatski priključak.

Novopečeni tata je dvema trojkama i ukradenim loptama omogućio crveno-belima da na odmor odu sa samo "pola koša" manjka (32:31) što je bio zalog za potpuni preokret u nastavku.

Treća četvrtina bila je ključna za konačan ishod duela u dvorani "Topolica" pošto je Zvezda stegla u odbrani i dugo držala Mornar na pet postignutih poena.

Bio je to period igre kada su košarkaši Crvene zvezde mts napravili seriju 16:2 i to je bilo dovoljno da se gosti naprave dvocifrenu prednost nakon čega Mornar nije uspeo da se vrati u meč.

Teško da će Dejan Radonjić biti zadovoljan viđenim u Baru ali isto tako verujemo da će strategu Crvene zvezde na kraju biti najvažnija pobeda pošto je večerašnja utakmica bila jedanaesta koju su crveno-beli odigrali u oktobru.

Najefikasniji pojedinac u redovima pobedničkog sastava bio je Marko Simonović sa 14 poena, a pratili su ga Čarls Dženkins sa 12 i Ognjen Kuzmić sa 11 poena.

Mornar je u svojim redovima imao dvojicu dvocifrenih, a to su bili Džons sa 13 poena i Balša Radunović sa 11 poena i 7 skokova.

Crvena zvezda mts posle sedam odigranih utakmica u ABA ligi ima stoprocentan učinak i drži čelo tabele, a narednu utakmicu u regionalnom šampionatu igra 7. novembra protiv Partizana.