petak 29.09.2017.
20:48

Blaga prednost Partizana posle prvog poluvremena u Skoplju.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Košarkaši Partizana svoj premijerni meč u ABA ligi igraju večeras u Skoplju protiv domaćeg MZT-a, a posle prvog poluvremena rezultat je 48:42 u korist crno-belih.

Partizan je loše počeo u odbrani, Lalić im je pravio mnogo problema, a krajem prve četvrtine MZT je vodio i sa sedam poena razlike - 21:14.

Ali, tada kreće Partizanova serija 11:2, kojom su crno-beli poveli sa 25:23.

To je bio zalet za ono što je usledilo u drugom kvartalu. Razigrao se kapiten Novica Veličković, preuzeo je glavnu ulogu na terenu, a uz bolju odbranu, razlika je na ulasku u poslednjih minut i po prvog poluvremena dostigla i ''plus deset'' u korist Partizana - 46:36.

Ali, brzo je Partizan to prokockao, usledila je serija domaćih koji stižu na 46:42.

Veličković je najefikasniji u Partizanu sa 12 poena, a na drugoj strani Stojanovski ima 11 poena.

U prilogu pogledajte i reakcije navijača Partizana tokom prvog poluvremena.