Partizan ubedljiv u Nišu, Vrabac nepogrešivi!

utorak 24.05.2016.
22:36

Crno-beli rutinski savladali ekipu Konstantina u Nišu i sa maksimalnim učinkom završili prvu fazu takmičenja u Superligi.

aba-liga.com

U poslednjoj utakmici šestog kola Grupe B Superlige, Partizan je kao gost savladao niški Konstantin rezultatom 86:62.

Ekipa Aleksandra Džikića je čitavim tokom meča imala vođstvo i bilo je samo pitanje kojom će razlikom dobiti ovaj duel.

Posle prvog poluvremena, Partizan je bio na ''plus 15'', vodio je sa 41:26, a maksimalnu prednost gosti su stekli sredinom poslednje četvrtine, kada su pogotkom Koprivice poveli sa 75:47.

Odličnu partiju u pobedničkoj ekipi prikazao je Adin Vrabac, koji je sa 19 poena bio najefikasniji među crno-belima, uz stopostotan šut za dva poena - osam od osam!

Uz njega, zapaženi su bili i Džons sa 13 poena i šest skokova, Vilson sa 12 i Đumić sa 11 postignutih poena.

U ekipi Konstantina, najefikasniji Ostojić sa 15 poena.

Podsetimo, Mega Leks je ranije večeras savladala čačanski Borac sa 102-74, pa konačna tabela Grupe B izgleda ovako:

Partizan 6-0, Mega Leks 4-2, Borac 1-5, Konstantin 1-5.