21:05

Košarkaši Partizana upisali i treću pobedu u Grupi B domaćeg šampionata.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Posle Borca i Mega Leksa, oružje pred pulenima Aleksandra Džikića, večeras su položili i košarkaši niškog Konstantina.

U meču trećeg kola Grupe B, Partizan je pred svojim navijačima u hali ''Aleksandar Nikolić'' slavio sa ubedljivih 89:73.

Iako je rezultat na kraju očekivano ubedljiv, Nišlije su u prvom poluvremenu pružile odličan otpor crno-belima i posle prvih dvadeset minuta igre gosti su vodili sa 35:33.

Posle prvih deset minuta koji su pripali Partizanu, gosti su uzvratili u drugih deset minuta, dobili su taj deo sa 20:12 i nagovestili potencijalno iznenađenje.

Ali, u drugom poluvremenu su stvari došle na svoje mesto, Partizan je, predvođen odličnim Novicom Veličkovićem, preuzeo kontrolu na terenu i do kraja rutinski priveo meč kraju.

Veličković je večerašnji meč završio sa 17 poena na svom kontu, uz pet uhvaćenih lopti i tri asistencije, a pratili su ga plejmejkeri Vilson sa 15 i Cvetković sa 13 postignutih poena.

U ekipi Konstantina ubedljivo najbolji Tasić sa 18 poena i devet skokova.

Podsetimo, ranije danas u Grupi B je odigrana i druga utakmica trećeg kola, u kojoj je Mega Leks kao gost savladala Borac sa 109:89.

Posle trećeg kola, tabela Grupe B izgleda ovako: Partizan 3-0, Mega Leks 2-1, Konstantin 1-2, Borac 0-3.