nedelja 28.05.2017.
20:55

Nova pobeda košarkaša Partizana u domaćem šampionatu, ovoga puta protiv Borca u Čačku.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

U utakmici 12. kola Mozzart Superlige, ekipa Aleksandra Džikića večeras je pred oko 2.500 gledalaca savladala domaći Borac u Čačku sa 76:73.

Meč je ličio na onaj nedavni između Dinamika i Partizana, kada su crno-beli slavili tek posle produžetka. Ovoga puta sve je završeno u 40 minuta igre, ali favorizovani gosti iz Beograda nisu nimalo lako došli do očekivane pobede.

Čačani su bolje ušli u meč, poveli su sa 10:2 i vođstvo uspeli da održe do kraja prve četvrtine, ali je Partizan uspeo da uhvati priključak.

Crno-beli su krajem prve i početkom druge deonice napravili seriju od 11:0 i od 19:13 za Borac došlo se do vođstva Partizana od 24:19.

Ipak, domaći se nisu predavali i konstantno su ''disali za vrat'' Džikićevom timu.

Partizan je na poluvreme otišao vođstvom 39:37, a prvo osetnije vođstvo gosti su  stekli na kraju trećeg kvartala - 60:51.

Ipak, ni tu nije bio kraj neizvesnosti, Borac je opet uspeo da se rezultatski približi i u samom finišu stigao do dva poena zaostatka - 75:73.

Odluka je pala u penal-završnici, pogotkom Marinkovića sa linije slobodnih bacanja za konačnih 76:73 za Partizan.

Crno-bele su do pobede predvodili Birčević sa 15 i kapiten Veličković sa 13 poena.

U Borcu su najefikasniji bili Todorović sa 15 i Marinović sa 14 poena.

U isto vreme, FMP je u Subotici deklasirao domaću ekipu Spartaka sa 93:56. Radovanović sa 17 i Apić sa 15 poena bili su najbolji u pobedničkoj ekipi, a kod domaćih Kesar sa 15 poena.

Podsetimo, ubedljiva je danas u matineu bila i Crvena zvezda mts, koja je deklasirala goste iz Vršca sa 80:55, a ovo kolop kompletiraće večerašnji duel Dinamika i Mega Leksa od 20 časova.