četvrtak 25.05.2017.
21:09

Nova pobeda crno-belih.

basketballcl.com

Košarkaši Partizana pobedili su na svom parketu ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24 ) u 11. kolu KLS.

Crno-beli su bez mnogo problema pitanje pobednika rešili još u prvom poluvremenu kada su imali ubedljivu prednost - 53:34.

Ovim trijumfom, Partizan je ostao na deobi prvog mesta sa Crvenom zvezdom sa skorom od 10 pobeda i jednim porazom.

Partizan je dobro ušao u meč, a od samog starta najraspoloženiji je bio Luković koji je ubacio čak 14 poena u prvoj četvrtini, više od polovine ukupnih za domaću ekipu (27).

Partizan je nastavio da melje odličnom timskom igrom i u drugoj četvrtini, što pokazuje i dvocifreni broj asistencija, a do poluvremena Ratkovica je imao čak pet uspešnih dodavanja.

Crno-beli su sredinom druge deonice došli prvi put do +20 i tada je bilo jasno da će lako završiti posao.

To je dalo priliku Aleksandru Džikiću da rotira i odmara igrače, do kraja poluvremena Partizan čuva veliku prednost, a uz čak 16 asistencija dolazi do ubedljivih 53:34.

I u trećoj četvrtini, Partizan je bio silovit, a tada su posebno bili raspoloženi Birčević i Marinković i mladi Tanasković.

Partizan je ovaj kvartal dobio sa 29:22 i u poslednji ušao sa ogromnih 82:56.