utorak 06.10.2015.
22:51

Najtrofejniji košarkaški klub regiona stigao je do prvog trijumfa u novoj sezoni ABA lige, pošto je na svom parketu savladao MZT iz Skoplja tek nakon neizvesne završnice.

kkpartizan.rs

Nakon poraza koje su doživeli na gostovanjima Metalcu i Mega Leksu košarkaši Partizana NIS dobili su priliku da pred svojim navijačima ostvare prvi trijumf u novoj sezoni regionalne lige.

Nešto više od 4.000 navijača okupilo se večeras u hali "Pionir" da podrži ekipu Petra Božića koja je u neizvesnoj završnici stigla do prvog trijumfa u regionalnoj košarkaškoj ligi.

Partizan je kao domaćin slavio protiv MZT-a iz Skoplja rezultatom 72:69 (23:25, 15:24, 17:12, 17:8) iako je tokom većeg dela meča imao rezultatski zaostatak.

Izabranici Petra Božića prepustili su vođstvo makedonskom sastavu u završnici prve četvrtine, a totalni preokret uspeli su da prirede tek u samoj završnici susreta nakon bolje igre u četvrtoj deonici.

Posle dva minuta igre u poslednjoj četvrtini MZT je imao prednost od 57:66, a onda je usledila serija crno-belih 15:3 kojom je Partizan prelomio utakmicu i domogao se izuzetno važne pobede.

Ni večeras crno-beli nisu bili na zadovoljavajućem nivou ali su zahvaljujući Vanji Marinkoviću i Aleksandru Cvetkoviću stigli do pobede. Kapiten crno-belih postigao je 16 poena, dok je Cvetković zabeležio poen manje od Vanje Marinkovića.

Bitan doprinos trijumfu Partizana dao je Čedomir Vitkovac sa 10 poena, 9 skokova i dve asistencije, dok je iskusni Kosta Perović na terenu proveo svega devet minuta pa je za to vreme mogao da upiše 4 poena i 3 skoka.

Narednu utakmicu u ABA ligi Partizan igra u subotu kada će gostovati Igokei u Aleksandrovcu.