Partizan opet ''iz dvojke u kec''

utorak 09.05.2017.
19:46

Partizan se izdvojio na drugom mestu na tabeli domaćeg šampionata, pošto je večeras pred svojim navijačima bio bolji od ekipe FMP-a. Opet su crno-beli bili u zaostatku na poluvremenu, a utisak popravili u nastavku meča.

Sportske.net/Nikola Krstić

U prvoj utakmici šestog kola Mozzart Superlige Srbije, Partizan je pred oko 1.500 gledalaca u hali ''Aleksandar Nikolić'' savladao FMP rezultatom 82-71.

Crno-beli sada na drugom mestu imaju učinak od pet pobeda i jedan poraz, a FMP ima skor 4-2.

Partizan je nešto bolje ušao u ovaj meč, imali su crno-beli blagu prednost u prvih nekoliko minuta utakmice, vodili su sa 13:9, predvođeni Vrapcem i Lukovićem, ali potom sledi period bolje igre ekipe FMP-a.

''Panteri'' u finišu prvog kvartala prave preokret, a posle dve vezane trojke Nikole Žižića, stižu do vođstva od 27:22.

Gosti su imali vođstvo i u većem delu druge četvrtine, sve do 37. minuta, kada je raspoloženi Birčević pogodio trojku za vođstvo Partizana od 41:38.

Očekivalo se da bi Partizan u tim trenucima mogao da stvori i veću razliku, ali crno-beli prave greške u narednih nekoliko napada, Filip Čović to kažnjava trojkom, pa asistencijom za Radovanovića i na poluvreme se otišlo vođstvom FMP-a od 44:43.

Tokom treće četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu, a taj period igre obeležilo je i nekoliko atraktivnih poteza košarkaša Partizana, a to se posebno odnosi na fenomenalnu ''rampu'' Vanje Marinkovića u situaciji kada se činilo da će gosti sigurno poentirati.

Poenima kapitena Veličkovića, Partizan je pred poslednji kvartal stigao na ''plus tri'' - 62:59, da bi Pot i Vrabac na startu četvrte četvrtine odveli crno-bele i na maksimalnih osam poena razlike - 67:59.

Ali, potom sledi serija FMP-a, preko Davidovca Apića i Boldena, pa ''Panteri'' ponovo hvataju rezultatski priključak - 67:66.

Usledio je tajm-aut Aleksandra Džikića, posle kojeg Partizan ponovo stiče nešto osetniju prednost na ulasku u finiš meča, a pobednik se već mogao naslutiti posle pogotka Stefana Birčevića na dva i po minuta pre kraja, za 76:68 u korist crno-belih.

Do kraja se ta razlika još  uvećala, pa je izostao neizvestan finiš.

Partizan je do pobede predvodio Uroš Luković sa 15 poena i osam skokova, Vrabac je upisao 14, a Birčević 13 poena. ''Dvocifren'' je bio i plejmejker Vilijam Hečer sa 11 postignutih poena.

''Pantere'' su predvodili Bolden sa 14 i Apić sa 11 poena.