Partizan - Na redu je finalni pohod na 14. u nizu!

utorak 09.06.2015.
19:48

Ni drugo polufinale plej-ofa domaće Superlige nije donelo nikakvo iznenađenje. Partizan i u Valjevu savladao ekipu Metalca i izborio plasman u finale, gde će protiv Crvene zvezde Telekom pokušati da se domogne 14. uzastopne titule!

Beta/SašaĐorđević/Ev

Posle Zvezde, koja je sinoć završila posao protiv Mega Leksa, večeras ni Partizan nije dozvolio da majstorica odlučuje putnika u finale.

Branilac titule je u drugoj utakmici polufinala savladao Metalac u Valjevu rezultatom 73-69 i tako ovu seriju dobio sa 2-0 u pobedama.

Oporavljeni kapiten Partizana Dragan Milosavljević je svojim poenima otvorio večerašnji meč, a trojkom Saše Pavlovića, Partizan je posle tri minuta igre stigao do vođstva od 7-2.

Domaći tim u nastavku prve četvrtine nisu dozvolili da Partizan stekne ubedljiviju prednost, pa je posle deset minuta igre na semaforu stajalo 19-16 za beogradske crno-bele.

Slična slika i u drugoj deonici, Partizan je konstantno u vođstvu, Valjevci drže priključak, ali im ni u jednom trenutku nije uspelo da pređu u vođstvo.

Na poluvremenu, Partizan je vodio sa 34-32, a treća četvrtina započela je poenima Mačvana i Milutinova, za ''plus šest'' - 38:32.

Metalac odgovara preko Kutlešića i Majstorovića, ali onda sledi trojka Saše Pavlovića za vođstvo Partizana 41-36.

Ipak, nedugo zatim, Metalac stiže do izjednačenja na 43-43, ali Partizan ponovo uspeva da stekne solidnu prednost, ovog puta zahvaljujući Tepiću i Mačvanu.

U poslednjih deset minuta, Partizan je trojkom Borisa Daloa stigao i do najubedljivije prednosti od 13 poena razlike (65-52), ali se ni tada domaći nisu predavali, pa su na ulasku u poslednji minut, trojkom Todorovića, pa onda i poenima Majstorovića smanjili na 67-65!

Ipak, tajm-aut Duška Vujoševića je doneo rezultat, Mačvan je pogodio trojku za 70-65 i taj pogodak je praktično rešio sve dileme oko pobednika.

Na kraju, 73-69 za Partizan.