21:46

Košarkaši Panatinaikosa, savladali su šampiona Italije bez većih problema.

euroleague.net

U okviru 13. kola Evrolige, Olimpija Milano je dočekača ekipu Panatinaikosa.

Gosti su ubedljivo slavili rezultatom 72-86 (21-16, 8-24, 13-24, 30-22,) popularni "manekeni" nisu imali šanse protiv grčkih vicešampiona.

Dobili su Repešini izabranici prvi kvartal, to kao da je naljutilo goste, koji su ih u drugih 10 minuta ostavili na sve ga osam poena.

Na poluvreme se otišlo sa 11 prednosti za goste iz Atine, sve je manje-više bilo jasno.

Pitanje pobednika bilo je rešeno na kraju treće deonice, koju su "Zeleni" rešili sa 11 poena u svoju korist, i tako pred poslednju četvrtinu duplirali prednost sa poluvremena.

U pobedničkom sastavu brilijirao je Majk Džejms sa 19 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Odličan je bio i Kalates koji je već do poluvremena upisao 14 poena, do kraja je dodao još samo dva kako i nije previše igrao (svega 23 minuta na terenu).

Dvocifreni su bili i Rivers sa 12 poena, kao i Feldin i Burusis sa po 10.

Nadomak dabl dabla je bio Kris Singlton, koji je meč završio sa osam poena i deset skokova.

U poraženom sastavu, iz kog je nedavno upravo u redove Panatinaikosa prešao Alesandro Đentile (nema pravo nastupa sve do 16. kola), jedini raspoložen za igru bio je Džamal Meklin koji je upisao 16 poena i devet skokova.

Rakim Sanders je dodao 10, a srpski reprezentativci iz redova šampiona Italije se nisu proslavili.

Raduljica je meč završio sa sedam poena i šest skokova, što i nije loš učinak kako je na terenu proveo svega 13 minuta zbog prerano načinjenih pet faulova. Mačvan je dodao osam poena i četiri skoka za 18 minuta na parketu.