Olimpijakosova rutina sa Krićanima

Autor: Boban Filipović
nedelja 11.12.2016.
18:54

Šampion Grčke je upisao 10. pobedu iz isto toliko utakmica u prvenstvu, pošto je danas 'sa pola gasa' savladao Retimno.

euroleague.net

Gosti sa Krita su u Pireju poraženi rezultatom 83:58 u utakmici koja je bila lišena neizvesnosti od samog starta.

Nakon prvih deset minuta igre najbolji grčki tim je imalo 13 poena prednosti, na poluvremenu je bilo +22, a u nastavku je Oli rutinski priveo posao kraju.

Janis Papapetru je bio najefikansiji kod crveno-belih sa 13 poena, on je bio jedini igrač u pobedničkom timu sa dvocifrenim učinkom, a valja dodati da su se svi Sfaropulosuvi puleni osim Agravanisa upisali u strelce.

Srpski centar Nikola Milutinov je u trijumf usadio 4 poena, imao je i tri skoka i jednu asistenciju za 15 minuta provedenih na parketu.

Kod gostiju se najviše istakao Janakopulos sa 18 poena.

Ako je igračima Retimna za utehu, prošli su bolje u Pireju nego Uniks u Evroligi pre nekoliko dana. Olimpijakos narednu utakmicu igra prtotiv Žalgirisa u Kaunasu.