nedelja 02.04.2017.
17:54

Ubeljiva pobeda Zvezdinog "bratskog" kluba nad Partizanovim "bratskim" klubom u grčkom šampionatu.

euroleague.net

Klubovi koji su ove sezone "došli glave" svojoj srpskoj "braći" na evrosceni, delili su danas megdan u Pireju u okviru 24. kola grčkog prvenstva.

Olimpijakos je opravdao ulogu favorita i slavio sa ubeldjivih 84:59.

Crveno-beli su već u prvom kvartalu stekli dvocifrenu prednost, na poluvremenu je bilo +20 i bilo je jasno da se gostima iz Soluna sprema katarstorfa. PAOK je dobio treću četvrtinu sa 18:16, ali je u poslednjih deset minuta aktuelni šampion Grčke ponovo dodao gas i na kraju slavio pobedu od 25 poena razlike.

Kostas Papanikolau je bio nasefikasniji u pobedničkom timu sa 14 postignutih poena, po 12 su ubacili Vasilis Spanulis, Jorgos Printezis i Nikola Milutinov.

Bivši centar Partizana i potencijalni reprzentativac Srbije nije promašio nijedan šut iz igre (5/5), bio je stoprocentan i sa linije slobodnih bacanja (2/2) i uz to imao šest skokova za 12 minuta provedenih na parketu.

U redovima pregaženih crno-belih jedini dvocifren bio je Letonac Žanis Painers sa 11 poena.