četvrtak 24.12.2015.
19:46

Šampion Grčke slavio u derbiju na krilima oporavljenog Bilija Spanulisa i Stouberija.

Beta/BranislavBožić/Ds

U okviru 11. kola grčkog šampionata košarkaši Olimpijakosa upisali su 10. pobedu pošto su pred svojim navijačima bili bolji od solunskog Arisa rezultatom 76:64.

Gosti su bili u egalu do poslednje četvrtine i imali samo pola koša zaostatka posle pola sata igre, ali su crveno-beli stegli u odbrani dozvolivši rivalu svega 9 poena, Deril Strouberi je preuzeo konce igre u napadu, i branilac titule šampiona Grčke je upisao novi trijumf.

Vasilis Spanulis se vratio na teren nakon povrede i bio najefikasniji sa 15 poena, poemnuti Strouberi je postigao jedan manje, koliko je imao i Otelo Hanter.

Nikola Milutinov je igrao samo šest minuta i za to vreme postigao 2 poena i ostvario jedan skok.

Olimpijakos je drugi na tabeli iza najvećeg rivala Panatinaikosa, koji još uve nije osestio gorčinu poraza u prethodnih 11 kola u grčkom prvenstvu.