Ništa od iznenađenja - Zvezda bez Gudure i Mitrovića preslaba za Željkov Fener!

četvrtak 08.12.2016.
20:26

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da naprave podvig u 11. kolu Evrolige protiv favorizovanog prvaka Turske.

Beta/BranislavBožić/Mo

Izabranici Dejana Radonjića nisu uspeli da iznenade na gostovanju u Istanbulu, poraženi su od favorizovanog rivala rezultatom 87-72 (20-18, 21-13, 27-19, 19-22).

Nedostajali su Crvenoj zvezdi mts roviti Luka Mitrovć i Marko Gudurić, kog je samo dan pred putovanje za Tursku uhvatio stomačni virus, te je ostao u Beogradu na lečenju.

Fener je upisao prvo poene na meču preko Jana Veselog već u trećoj sekundi, Čeh je zakucao nakon alej-up pasa Juda, kako je to izgledalo pogledajte OVDE.

Ipak, Kuzmic vraća zakucavanjem, Zvezda se dobro nosila sa favorizovanim rivalom, a na tri minuta do kraja prve deonice su nakon poenima simonovića iz kontre stigli do plus 5 (9-14).

Od tog trenutka Fener uzima stvari u svoje ruke, serijom 7-0 dolaze do prednosti i prvi kvartal završavaju sa dva poena prednosti (20-18).

Dobro su se "crveno-beli" nosili sa šampionom turske u prvih 10 minuta, posebno dobar je bio Kuzmić, ali se sve raspalo u uvodnim minutima druge četvrtine.

Zvezda nije mogla da pogodi u napadu, Fener je dolazio do poena, nakon pet minuta igre u drugoj deonici bilo je 12-0 za domaćina. Onda je dve trojke vezao Simonović, vratio Zvezdu u život ali je Fener održavao prednost.

Sa pet vezanih poena je Dženkins na oko dva minuta do poluvremena doveo Zvezdu na minus sedam, ali ekipa Željka Obradovića vraća dvocifrenu prednost pred odlazak na odmor, kada je Pero Antić pogodio dva slobodna bacanja za 41-31.

Fener je otvorio drugo poluvreme sa 5-0 i tako došao do najveće prednosti na utakmici do tada, smanjio je Dženkins trojkom na drugoj strani, ali je istom merom uzvratio Datome.

Održavala je domaća ekipa dvocifrenu prednost, sve što je Zvezda uspela je da u par navrata spusti na minus 12 poena. Igrali su u serijama Datome, Veseli i Judo, za njih odbrana "crveno-belih" nije imala rešenja u trećoj deonici.

Trojkom Pera Antića Fener na kraju treće deonice odlazi do 18 razlike, tada je manje-više sve već bilo jasno.

Poenima Dobrića i Voltersa Zvezda otvara poslednju deonicu sa 4-0. Dobrić se razigrao u poslednjem kvartalu, postigao je šest poena, vratio Zvezdu na minus 12 ali je sa druge strane pogađao Duveriolu, dva puta uz zvuk sirene.

Nastavili su "crveno-beli" sa dobrom igrom, pogodio je Simonović i svoju treću trojku, a nakon što se Volters sjajno snašao i spasao loptu koja je išla u aut, progirao je Dobrića koji je svojim osmim poneom vratio Zvezdu na jednocifrenu prednost (74-65).

Antić je sa druge strane pogodio trojku, vratio +12 za Fener, "crveno-beli" su propustili naredni napad, te je Kalinićevim poenima domaćin otišao na lagodnih 14 razlike nešto manje od četiri minuta do kraja.

Pogodio je Simonović, spustio na -11, odbranila se Zvezda u narednom napadu, ali je sa druge strane urpskao Bjelica, te je to Veseli kaznio efektnim zakucavanjem.

Do kraja su domaći košarkaši rutinski priveli utakmicu kraju, upisali su osmi trijumf ove sezone (8-3), dok je Zvezda upisala ukupno sedmi poraz i treći uzastopni u Evroligi, te sada ima 4-7.

Na kraju najbolji u pobedničkom sastavu Judo sa 15 poena, devet skokova, pet asitencija i pet rampi za indeks 34!

Pratili su ga Veseli sa 14, Pero Antić sa 13, Bobi Dikson sa 11 poena, a dvocifren je bio i Slukas sa 10 postignutih poena.

U Zvezdi, najefikasniji Simonovć sa 14 poena, Dženkins je dodao 12, Bjelica 11, dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 10, koji je sve svoje poene postigao u posledjem kvartalu.

Potpuno je podaacio Nemanja Dangubić, koji nije uspeo da se upiše u listu strelaca, te je na kraju imao indeks koristnosti od minus devet!