Neverovatne brojke Danila Anđušića

utorak 17.01.2017.
10:53

Srpski bek u dresu Parme i četvrtu utakmicu za redom odigrao fantastično čime je došao do nestvarno dobrog proseka na poslednja četiri meča.

vtb-league.com

Srpski košarkaš Danilo Anđušić nastavio je u 2017. tamo gde je stao 2016. godine. Bivši bek Partizana i Hemofarma posle briljantne partije protiv Uniksa sa 40 poena i Avtodora kome je dao 23, kao i Nižnjeg Novgoroda sa 26, učesniku Top 16 faze Evrokupa Zenitu je ubacio 29 poena.

Na taj način sjajni bek na poslednje četiri utakmice ima izvanredan prosek od 29.5 poena po utakmici. Anđušićev ukupan prosek ove sezone na 13 utakmica je okruglo 20 poena i u toj kategoriji je treći igrač u VTB ligi iza Nikolasa Minerata iz Avtodora sa 22, odnosno Alekseja Šveda iz Himkija sa 20.6 poena u proseku.

U utakmici protiv Zenita, Anđušić je na parketu proveo 35 minuta, s tim da je u drugom poluvremenu igrao sa lakšom povredom. On je šutirao perfektno penale 8-8, a bio je sjajan i u šutu za dva 6-9 i za tri poena 3-5. Uz to je imao i pet skokova, 3 asistencije i dve ukradene lopte za ukupan indeks korisnosti od 30.

Zenit je zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu stigao do pobede od 119:86 (24:23, 26:21, 34:13, 35:29) uz 32 poena Rajana Tulsona i 27 Sergeja Karaševa. Stefan Marković je ostvario učinak od devet poena, pet skokova i četiri asistencije za 23 minuta.

Narednu utakmicu Anđušić i drugovi igraće 26. januara na gostovanju protiv Kaleva, dok će Zenit peta dana ranije biti gost Astane.