Nesuđeni "Orao" blistao, Hrvatska slavila!

subota 12.08.2017.
20:14

U Opatiji pred nekoliko stotina navijača reprezentacije Hrvatske i Slovenije su ukrstile koplja pred Evropsko prvenstvo, a kao pobednik je izašla reprezentacija Hrvatske.

Epa/Jorge Zapata

Reprezentacija Hrvatske je danas uspela da slavi protiv Slovenaca sa 85:81 (19:25, 27:20, 21:18, 18:18) u okviru pripremnog meča za Evropsko prvenstvo.

Slovenija je daleko bolje počela meč, poveli su sa 7:0, a ta prednost je održavana sve do prvog odmora nakon četvrtine, bilo je 17:25 za Slovence.

Šarić, Žorić i Bogdanović su počeli da pogađaju u drugoj četvrtini i imali su napad za izjednačenje, ali je Šarić promašio trojku u poslednjem minutu druge četvrtine. Ipak, sa četiri vezana poena Hrvati preuzimaju prednost za kraj druge deonice.

U nastavku Hrvati održavaju prednost, da bi nakon toga usledila rezultatska klackalica.

Luka Dončić je u poslednjoj četvrtini ponovo bio taj koji je držao Hrvate, nakon njegove šeste trojke Slovenci su stigli na dva poena zaostatka, da bi Dario Šarić uspeo da održi vođstvo Hrvata u poslenjim minutima meča.

Domaći su izdržali pritisak Slovenaca, uspeli su na kraju da dođu do pobede koja će im mnogo značiti na samopouzdanju.

Luka Dončić je bio ubedljivo najbolji na terenu sa 6 postignutih trojki i 27 poena.