Neprepoznatljiva Zvezda! Budućnost izborila majstoricu!

utorak 28.03.2017.
21:41

Posle dva evroligaška, Zvezda je večeras vezala i treći neuspeh u nizu u poslednjih nedelju dana i propustila priliku da se već večeras plasira u finale plej-ofa ABA lige.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su večeras u Podgorici, pred oko 4.500 navijača u hali ''Morača'' od ekipe Budućnosti u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige.

Budućnost je slavila sa 63-57 i tako izborila majstoricu koja će 4. aprila biti odigrana u Beogradu
.

Posle uvodnih 4:0 za Zvezdu, Podgoričani preuzimaju kontrolu dešavanja na terenu. Domaći tim je napravio seriju 9:0, poveo sa 9:4, a onda je konačno usledila reakcija na drugoj strani, preko Simonovića, koji pogađa trojku za 9:7.

Ipak, Budućnost je do pred kraj prvog kvartala uspela da zadrži blagu prednost, da bi onda Gudurić iznudio tri slobodnabacanja koja je realizovao i izjednačio na 13:13.

Početkom druge četvrtine, Branko Lazić je doneo preokret Zvezdi koja je povela sa 17:13 i kada se očekivalo da će Zvezda da pojača ritam i uveća ovu razliku, kako je to umela da čini u najvećem delu sezone, usledio je novi veliki pad u njihovoj igri.

Predvođeni raspoloženim Borisom Savovićem, Podgoričani su ponovo prešli u vođstvo, koje su do kraja poluvremena učinili dvocifrenim - 33:23 posle prvih 20 minuta igre!

Broj poena na najbolji način ilustruje kako je Zvezda igrala u ovom periodu.

Međutim, ni treća četvrtina nije donela bitnije promene. Radonjićev tim i dalje je bio daleko od svog prepoznatljivog nivoa igre, domaći su dominirali u skoku (40-31 u ovom segmentu igre na kraju utakmice), ali su veoma loše šutirali u ovom delu igre i tako propustili priliku da možda već tada dotuku favorizovanog rivala.

Zvezda je uspela da do kraja treće četvrtine prepolovi zaostatak iz prvog poluvremena, i to najviše zahvaljujući Marku Guduriću, koji je jedini bio koliko-toliko efikasan u napadu.

Rezultatom 42:37 za Budućnost ušlo se u poslednjih deset minuta, ali poenima Rejnoldsa sa penala, ekipa Ilijasa Zurosa se opet vraća na ''plus 10'' - 52:42 u 34. minutu igre.

Istu razliku domaćima vratio je i Nemanja Gordić na tri minuta do kraja, za 58:48 i tada je već postajalo jasno da će Budućnost uspeti da uzvrati Zvezdi.

To je potvrdio i Rejnolds na minut i po do kraj, za 63:51, kada je slavlje Podgoričana moglo da počne.

Savović sa 15 i Gordić sa 12 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Zvezdu je predvodio Marko Gudurić sa 15 poena, dok je Nejt Volters upisao 11.

Plejmejker Stefan Jović pokušao je večeras da pomogne svojim saigračima, odigrao je desetak minuta, uglavnom u prvom poluvremenu, ali bez učinka na koji nas je navikao pre problema sa povredom.