Nema Tea i De Koloa, nema problema! CSKA rutinski u Milanu i bez dva glavna igrača!

četvrtak 08.12.2016.
21:49

Košarkaši moskovskog CSKA savladali su Olimpiju iz Milana na gostovanju, u okviru 11. kola Evrolige

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Izabranici Dimitirsa Itudisa slavili su rezultatom 64-79 (23-21, 15-15, 16-30, 10-13) protiv italijanskog predstavnika.

Među "Armejcima" nije bilo povređenog De Koloa i Miloša Teodosića koji je na zasluženom odmoru, ali i bez njih su gosti iz Moskve slavili.

U prvih 20 minuta je bilo neizvesno, domaćin je vodio sa dva poena razlike pred odlazak na veliki odmor, ali je u trećoj deonici CSKA uzeo stvari u svoje ruke i u poslednjih deset minuta ušao sa 12 poena razlike.

Do kraja su meč rutinski priveli kraju, domaći nisu imali snage ni da pokušaju da preokrenu rezultat.

Predvodnik pobedničkog sastava u odsustvu Miloša Teodosića bio je Eron Džekson sa 14 poena, pet skokva, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Isti košgeterski učinak imao je i Dmitri Kulagin, a dvocifren je bio i Kori Higins sa 11 poena.

Najbolji je u redovima Olimpije Milano bio srpski reprezentativac Miroslav Raduljica, za koga se pričalo da je na izlaznim vratima kluba. On je upisao 11 poena, tri skoka i dve asistencija, a pratili su ga sa po 10 poena Džamel Meklin i Riki Hikman.

Milan Mačvan je za 12 minuta ostao bez košgeterskog učinka.