Ne vredi, bez "Kandže", Sparsi ni da ogrebu!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 17.05.2017.
07:56

Potpuna dominacija Golden Stejta, rastavili San Antonio za poluvreme, na kraju 136:100, sa 2:0 idu u Teksas...

EPA/MONICA M. DAVEY

Bez nade.

Tako bi se u najkraćem mogla opisati druga utakmica finala Zapada u kojoj Voriorsi nisu ponovili greške sa starta. Bez Leonarda, San Antonio je mnogo slabiji tim, tačnije ne može da parira rivalu, videlo se od samog početka.

Primili su 136 koševa, gubili sa ogromnim 72:44 na poluvremenu. Uspeli su par puta da se spuste na 20, i to je bilo sve.

Golden Stejt je imao jasan plan da ne dozvoli rivalu da se odlepi kao u prvom meču, napravili su više od toga, Kari je pogađao kao u transu u prvoj četvrtini, na kraju je završio sa 29 poena.

Voriorsi nisu spuštali gard nijednog trenutka, šutirali u prvom poluvremenu 65%, pa je pitanje da li bi i sa Leonardom, San Antonio mogao pa parira.

Doduše, bez Leonarda je San Antonio igrao odlično protiv Hjustona, pa se ne može ovakav poraz svaliti na izostanak jednog igrača, ali kao da nisu verovali da "Kandža" ne može da pomogne, kao da su previše razmišljali o tom izostanku.

No, brojevi su surovi, od kada ga je Pačulija povredio, namerno ili ne, ne mogu se prepoznati. Jedini na kakvom takvom nivou kod bio je Simons kod gostiju sa 22 poena, Bertans je ubacio 13, ostali očajni.

Kod domaćina, Durant 16, klupa je odigrala sjajno MekKev 18 poena, dvocifreni Klark i Šon Livingston.