15:22

Još jednu utakmicu u NBA ritmu odigrali su Stefan Marković i drugovi.

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Košarkaši Zenita izrešetali su koš Parme iz Perma još surovije nego prošlog vikenda kada su oborili na pleća Himki.

Ekipa iz Sankt Petersburga je slavila na gostovanju fenjerašu VTB lige rezultatom 119:86.

Gosti su u drugom poluvremenu ubacili čak 69 poena i tako demonstrirali da imaju fantastičan napadački potencijal.

Dugogodišnji plejmejker reprezentacije Srbije Strafan Marković nije baš bio u elementu, postigao je samo 6 poena uz slabe procente šuta, uz to je imao 5 poena i 4 aistencije za 22 minuta provedena na parketu.

Rajan Tulson je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 29 poena, Sergej Karašev je brojao do 23.

U poraženom sastavu ubedljivo najbolji bio je bivši bek Partizana Danilo Anđušić sa 29 postignutih poena (6/9 za dva, 3/5 za tri, 8/8 penali), 5 skokova i 3 asistencije. Dobru podršku imao je u Slovencu Saši Zagorcu, koji je ubacio 22 poena.

Parma ostaje na dnu i dalje je bez pobede, dok je Zenitu ovo treći trijumf u nizu, deveti na 12 prvenstvenih utakmica.