NBA: Veče bez Srba, Nikola Vučević osvetlao balkanski obraz

četvrtak 26.11.2015.
09:48

Protekla noć u NBA ligi prošla je bez srpskih košarkaša.

Beta/AP Photo/Lee Jin-man

Ipak, na terenima smo videli Nikolu Vučevića, koji je svoj Orlando predvodio protiv Njujork Niksa, u pobedi od 100:91.

Crnogorski košarkaš je ubacio 22 poena, a dabl-dabl učinak kompletirao uz 12 skokova, dve asistencija i isto toliko blokada. U ekipi Medžika je blistao i Viktor Oladipo sa svojih rekordnih 24 poena.

Boban Marjanović nije bio ni na klupi svog San Antonija, koji je tesnim rezultatom 88:83 savladao Dalas. u prvi plan je isplivao Kavaj Lenard, koji je trojkom na 15 sekundi pre kraja utakmice Sparsima doneo osmu vezanu pobedu na domaćem terenu.

U ekipi Dalasa istakao se Vesli Metjus sa 15 poena, a Dirk Novicki ostvario je dabl-dabl sa 13 poena i 14 skokova.

San Antoniju je ovo bila 12 pobeda, a uz to ima tri poraza, dok Dalas ima skor od devet trijumfa i sedam poraza.

Minesota je slavila nad Atlantom rezultatom 99:95, a u redovima domaćih nije bilo Nemanje Bjelice koji i dalje ima problema sa povredom. Najzaslužniji za pobedu bio je Zek Lavin sa 18 poena, a Endrju Vigins dodao je 15. Minesota ima skor od sedam trijumfa i osam poraza, naspram 10 pobeda i sedam poraza Atlante.

U kanadskom okršaju u NBA ligi Toronto je na svom parketu bio bolji od Klivlenda i naneo im četvrti poraz.

Toronto je do trijumfa predvodio Kajl Lori sa 27 poena, dok je Demarkus Derozan dodao 20.

U ekipi Klivelnda najefikasniji bio je Lebron Džejms sa 24 poena, dok je tri manje dodao Kevin Lav.

Veče u NBA je obeležila i Filadelfija, koja je porazom od Bostona 84:80 stigla do svog 16. vezanog poraza.

Ovakav negativan rekord su Seventisiksersi imali i u sezoni 2013-14, a ukoliko i u naredna dva meča ne ostvare pobede izjednačiće najgori rekord u istoriji NBa lige koji u ovom trenutku drže nekadašnji Nju džerzi Netsi, sa 18 vezanih poraza.