petak 06.01.2017.
20:40

Košarkaši Crvene zvezde mts gostovali su u Kaunasu u okviru 16. kola Evrolige.

Sportske.net/StudioALTAI/NikolaKrstić

Izabranici Dejana Radonjića savladali su prvaka Litvanije i anulirali minus i prvog duela sa ekipom iz Kaunasa. Na kraj je bilo 61-77, te sada Zvezda ima bolji međusobni susret, kako su prvi meč u Beogradu izgubili sa devet poena razlike.

Utakmicu je trojkom otvorio bivši košarkaš Partizana Leo Vesterman, ali je potom Zvezda uzela stvari u svoje ruke.

Nakon nešto više od pet minuta igre, "crveno-beli" su vodili sa 5-10, briljirao je Kuzmić sa osam poena.

Na četiri minuta do kraja prvog kvartala, Gudurić je uz faul pogodio za tri poena, a potom je realizovao i dodatno bacanje (serija Zvezde 8-0).

Dobru seriju srpskog prvaka prekinuo je Motum, usledila je "tišina" na oba kraja terena, a to je prekinuo Lazić nakon ukradene lopte Simonovića (7-16).

Usledila je mini-serija Branka Lazića od 7-0, Zvezda je otišla na +14, a kvartal je rampom nad Seibutisom zatvorio Gudurić (7-21).

Drugu četvrtinu otvara upravo bek Crvene zvezde mts trojkom, a novu seriju Zvezde od 12-0 prekinuo je poenima Lekavičijus (9-26).

Usledila je mini-serija Litvanaca (7-0), prekinuo ju je Bjelica na oko pet minuta do poluvremena, laganim polaganjem na asistenciju Dženkinsa.

Onda je na scenu stupio Zvezdin "bombarder" Marko Simonović, sa dve vezane trojke je Zvezdu odveo na 19-36. Nakon toga, trojku daje i Dangubić, isti igrač odmah nakon toga zakucava u kontri, a Simonović kruniše još jednu dobru odbran Zvezde nakon toga, laganim polaganjem (19-44).

Marko Simonović potom diže klupu Crvene zvezde mts na noge trojkom sa osam metara, za svoj 13. poen, a konačan rezutat prvog poluvremena postavlja Brok Motum laganim polaganjem za 22-47.

Nakon pet minuta igre u trećoj deonici, bilo je 27-53 za košarkaša Crvene zvezde, po trojku su za prvih pet minuta treće četvrtine postigli Dangubić i Volters.

Trener Žalgirisa Šarunas Jasikevičijus je potom "iskipeo", zaradio je tehničku na četri minuta do kraja 3/4, Dženkins je pogodio bacanje, a potom je poentirao i za dva, te je Zvezda sa tri poena profitirala od ispada bivšeg košarkaša Panatinaikosa i Barselone, a sada šefa struke litvanskog prvaka.

Usledila je ipak potom serija domaćih od 6-0, na dva minuta do kraja bilo je 37-59 za "crveno-bele".

Četvrtinu zatvara Branko Lazić, najpre krade loptu (10. ukradena lopta Zvezde u tom trenutku) a potom polaže za dva poena i konačnih 39-61 u korist prvaka Srbije.

Lazić briljira u defanzivi na startu poslednje deonice, u jednom momentu je i "izvukao stolicu" Uljanovasu, a potom mu i ukrao loptu.

Ne uspevaju Jasikevičijusovi puleni da pronađu lek za najbolju evropsku odbranu, dok se u taboru Crvene zvezde mts razigrao Čarls Dženkins, koji je trojkom na 6 minuta do kraja odveo Zvezdu na +26 (46-72).

Carls Dzenkins

Ipak, Milaknis i Seibutis pogađaju trojke, a poenima Lekavičijusa Žalgiris spušta na -20, na oko tri i po minuta do kraja.

Poenima Javtokasa spuštaju Litvanci na -16 (58-74), na manje od dva minuta do kraja, Zvezda se opustila pred kraj i nije nekoliko minuta imala rešenja u napadu.

Seibutis je zaigrao dobro na kraju, pogodio je za dva na manje od minut do kraja i spustio na -13, ali je na pola minuta do kraja Lazić imao odgovor na njegou seriju, pogodio je trojku i postavio konačan rezultat.

Anulirana je prednost od devet poena koju je Žalgiris ostvario u prvom susretu, Zvezda je upisala i osmi trijumf ove sezone u Evroligi!

Najefikasniji je bio Marko Simonović sa 16 poena, ali je igrač utakmice bio sjajni Branko Lazić. Borbeni bek Crvene zvezde mts je meč okončao sa 15 poena (3/3 za dva, 3/4 za tri), tri skoka, čak četiri ukradene lopte i jednom asistencijom. Pogađao je Lazić kad je to Zvezdi najviše trebalo, najbolja njegova partija ove sezone, možda i najbolja partija od kako je član beogradskih "crveno-belih".

Dvocifren je bio i Dženkins sa 13 poena, Kuzmić i Dangubić su dodali po osam.

U ekipi Žalgirisa dvocifren samo Jankunas sa 10 poena, po osam su dodali Seibutis i Motum.

U narednom kolu, Crvena zvezda mts 12. januara dočekuje Fenerbahče Ulker, u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu.