Noć za anale NBA košarke, Stef je uradio ono što niko nikada nije!

Beta/AP Photo/Craig Mitchelldyer

Kakav odgovor je našao Stef Kari nakon što su Lejkersi prekinuli njegov niz od 157 mečeva u kojima je postigao trojku!ž

Noćas je Kari ubacio 13 trojki Pelikansima, najviše u istoriji na jednom meču NBA lige.

Stef je utakmicu završio 13 trojki, prošli rekord je delio sa Kobijem i Donijelom Maršalom, sada je ostao sam na vrhu.

Na kraju 46 poena protiv Pelikansa koji su ubeležili sedmi poraz u nizu. Oni su vodili u finišu treće četvrtine, ali to je bilo sve, kvalitet domaćina je presudio.

Bobi Marjanović će pamtiti poraz na Pacifiku kao svoj najbolji meč u Pistonsima do sada, odigrao je oko 8 minuta i ubacio 7 poena.
Nije bilo nade za Detroit protiv odličnih Klipersa. Domaćin je ubacio 13 trojki, Kris Pol od toga pet za ukupno 24 poena. Detroit je loše šutirao, odbrana nije funkcionisala, već na startu su Klipsi napravili seriju 24:2, poveli sa 28:8 i to je bilo to.

Rezerve su predvođene Bobijem dobile poslednju četvrtinu 29:23, ali to je slaba uteha.

Odlična partija Enesa Kantera presudila je Majamiju, Turčin je ubacio 24 poena, imao 10 skokova, Vestbruk stao na 14, uz 11 asistencija, ali i ovo je bilo dovoljno da Tander izađe lako na kraju sa gostima. Beležimo i odličnu partiju Domantasa Sabonisa, sin slavnog oca je ubacio 15 poena, imao 10 skokova.

Majami je loše šutirao, manje od 37%, Dragić 11 poena, 4 asistencije.

Čikago je rutinski dobio Orlando i prekinio seriju od tri poraza. U trećoj četvrtini je domaćin pojačao ritam i sve je bilo brzo gotovo. Džimi Batler je ubacio 20 poena, na drugoj strani Vučević 11, uz 6 skokova. Hezonja je dao 9, Rudež se nije upisao za desetak minuta, dok je Nikola Mirotić ubacio jednu trojku, ukupno 6 poena, uz loš procenat šuta.

Šarlot je u razbio Indijanu, ubacili su im 75 poena u prvom poluvremenu. Ovo je najbolji start Hornetsa u istoriji franšize, tačnije izjednačili su rekord star 23 godine. Iskoristili su 18 grešaka Pejsersa, Kemba Voker je komandovao sa 24 poena i 10 asistencija, njegov tim je realizovao prvih 12 napada i poveo sa 21 razlike u prvoj četvrtini. Na kraju je bilo +22.

Fantastični Džejms Harden je vodio Hjuston do pobede u prestonici. "Bradonja" je ubacio 32 poena, imao 15 asistencija, ovo je četvrti meč u nizu da ima tajve brojke. Loše veče za Vola iako je srušio klupski rekord u asistencijama, zaradio je isključenje zbog psovanja sudije. Završio je meč sa 21 poenom i 8 asistencija, njegov tim je na 1-5, svakako start kome se nisu nadali.

Juta se prošetala kroz Filadelfiju, najbolja partija Derika Fejvorsa u sezoni 16 poena i 14 skokova, "Džezeri" su agresivnom, prepoznatljivom igrom slomili otpor Siksersa koji su sezonu otvorili sa šest poraza. Oporavljeni Hejvord dao je 20 poena, Rodni Hund ubacio 18.