Može li Zvezda do preokreta i četvrte u nizu?

Autor: Lazar Mitrović
četvrtak 04.02.2016.
20:26

Na poluvremenu utakmice top 16 faze Evrolige između Darušafake i Crvene zvezde Telekom turski tim ima plus četiri.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Zvezda je u prvom kvartalu u dva maha imala plus šest, ali i pripustla par prilika da se osetnije odlepi, čemu su kumovale dve diskutabilne sudijske odluke kada je napad crveno-belih išao preko Cirbesa.

Uz to, Radonjićev tim je brzo izašao iz bonusa, odbrana je omekšala, što je rezultiralo preokretom čiji je nosilac bio Mehmet Jagmur koji je bio jedini dvocifren u prvih deset minuta.

U drugoj četvrtini srpski šampion je seriom 7-0 vratio prednost, ali ponovo je usledio prazan hod Radonjićevog tima, Darušafaka je i ovaj perod dobila sa dva razlike i veliki odmor otišlo se pri rezultatu 41:37.

Najefikasniji igrač dosadašnjeg toka meča je pomenuti bek domaćih Jagmur sa 10 poena (sve je dao u prvoj četvrtini), dok je kod Zvezde najraspoloženiji za igru Tares Kinzi koji je ubacio 9 poena u prvih 20 minuta.