23:41

Nedeljni program u ABA ligi završen ubedljivom pobedom Mornara nad ljubljanskom Olimpijom.

BETAPHOTO/ABA liga/Mornar

Posle Cibone i Budućnosti, pobedu u večerašnjem programu 17. kola ABA lige ostvarila je i ekipa Mornara.

Barani su pred svojim navijačima deklasirali Olimpiju rezultatom 93:70, što im je šesta pobeda od početka sezone, veoma značajna u borbi za opstanak.

Mornar je već u prvom poluvremenu stekao veliku prednost, posle 20 minuta igre domaći su vodili sa 17 poena razlike, pa su u nastavku bez problema završili posao.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Pavić sa 20, a Elis i Mugoša su upisali po 19 poena. Kod gostiju, istakao se Mulalić sa 18 poena, a Nikola Janković je ostvario ''dabl-dabl'' učinak od 11 poena i 10 skokova.