''Minimalac'' Igokee u Ljubljani, Robinson junak trijumfa!

ponedeljak 02.01.2017.
23:01

U poslednjem večerašnjem meču 16. kola ABA lige, Igokea je kao gost savladala Olimpiju u Ljubljani.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Posle više nego ubedljivih pobeda Cedevite nad MZT-om u Skoplju (100:79) i Crvene zvezde mts protiv Zadra u Beogradu (113-65), meč između Olimpije i Igokee je večeras jedini bio rezultatski neizvestan.

Na kraju, slavila je ekipa iz Laktaša rezultatom 81:80, što im je deveti trijumf u 16 odigranih kola.

Ljubljančani su znatno bolje ušli u večerašnji meč, sjajno su odigrali prvu četvrtinu koju su dobili sa 33:16, ali je već u drugoj deonici Igokea uspela da uhvati rezultatski priključak, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 48:43 u korist domaćih.

Nastavak meča doneo je neizvesnu borbu do poslednjih sekundi, a koš koji je rešio pitanje pobednika postigao je Džejms Artur Robinson.

Ipak, najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Mićović sa 17 i Albijanić sa 11 poena. U ekipi Olimpije, kao i obično, najefikasniji Janković sa 21 poenom i devet skokova.

U prilogu je Robinsonov pobedonosni pogodak.