utorak 29.11.2016.
08:42

U noći između ponedeljka i utorka odigrano je 7 NBA mečeva, prvi je otišao u produžetak, u ostalih 6 pitanje pobednika je bilo rešeno već nakon prve 3 deonice.

Beta/AP Photo/Kathy Willens

Noć su otvorili Kingsi koji su gostovali u prestonici. Nakon raspucanog prvog poluvremena usledilo je tvrdo drugo poluvreme, Kazins je 10 sekundi pre kraja ubacio svoj 36. poen za 92:92, Vol je imao poslednji šut na meču ali ga je promašio pa se otišlo u produžetak.

U produžetku serija od 7:0 domaće ekipe, puna 4 minuta gosti nisu postigli ni poen i Vizardsi su slavili sa 101:95. Najefikasniji na meču bio je „Bugi“ sa 36 poena i čak 20 skokova, Bil je na strani domaćih ubacio 31 poen uz 6 skokova, Vol je bio na 2 skoka od tripl-dabl učinka sa 19 poena i 11 asistencija.

Boston je na Floridi dobio Majami sa 112:104. Vodili su gosti skoro 40 minuta, u jednom trenutku čak 19 poena razlike i dileme oko pobednika gotovo da nije ni bilo. Do pobede je dirigovao maleni Ajzea Tomas sa 25 poena i 8 asistencija, uz pomoć Bredlija koji je dodao 18 i Kraudera sa 17 poena. Najbolji pojedinac bio je Goran Dragić sa 27 poena i čak 17 asistencija koji je zapravo sve vreme vukao „Vrelinu“ a pomogao mu je Vajtsajd sa 25 poena i 17 skokova. Seltiksi polako odlaze u pozitivan skor, dok Majami sada ima čak 11 poraza iz 16 mečeva.

Oklahoma je dobila Njujork u „Medison skver gardenu“ i jasno vam je šta to znači? To znači da je blistao Rasel Vestbruk.

U pobedi 112:103 „gospodin tripl-dabl“ je pretekao Lebrona po broju ostvarenog „trostruko-dvostrukog“ učinka upisavši 27 poena, 14 asistencija i neverovatnih 18 skokova!

Kanter je takođe ubacio 27 poena ali uz 10 skokova dok se na drugoj strani Rouz sve više ističe kao lider Njujorka ali njegovih 30 poena nije bilo dovoljno. Zapravo, domaćin od sredine druge deonice nije bio ni blizu vođstva, tako da sada imaju skromnih 8-8 u dosadašnjem delu sezone, Oklahoma drži korak, trenutno imaju 10 pobeda i isto poraza koliko i Niksi.

Toronto je u Kanadi dobio očajnu Filadelfijju sa 122:95. Prednost domaćih je stizala i do 31 poena, i zaista je sve bilo jasno možda i pre nego je meč uopšte počeo. Ubitačni Derozan je iskoristio ovaj meč da odmori, ubacio je preskromnih 14 poena, šut ga nije služio a nije ni želeo da da sve od sebe. Lauri je sa 24 poena bio najefikasniji, dva manje ubacio je Ros, na drugoj strani Kovington je upisao 20 poena, Okafor 15.

Još jedna ubedljiva pobeda viđena je u Šarlotu. Favorizovani Memfis je razbijen od strane Stršljenova, 104:85 i 17 poena prednosti iz druge deonice učinili su da drugo poluvreme bude dosadna rutina. Kemba Voker i Lem su dali po 21 poen, Gasol je na drugoj strani parirao sa 19, jedan od najplaćenijih u ligi, gospodin Konli, imao je svega 14 poena doduše za samo 20 minuta na terenu. Domaći su tako stigli do 9-7 u sezoni, Grizlisi sada imaju 11 pobeda i 6 poraza.

Bjelica i Vukovi nikako da uđu u ritam. Poraženi su od Jute na domaćem terenu sa 112:103. Dobili su samo prvu deonicu, u preostale 3 su u proseku primali po 30 poena, previše za ozbiljnu odbranu i takmičarski meč.

Beta/AP Photo/Jim Mone

nemanja bjelica minesota juta

Zak Lavin je proveo čak 44 minuta na terenu, ubacio je 28 poena uz po 8 skokova i asistencija ali mnogo je bolje išlo Džezerima, pre svega Hilu i Hejvardu koji su ubacili po 24 (doduše zajedno su imali 0 od 6 za tri poena), zatim Goberu sa 16 poena i 17 skokova i Lajlu sa 13.

Nemanja Bjelica je imao dobru minutažu, za 26 minuta upisao je 8 poena uz 6 skokova, 3 od 6 iz igre, 3 od 3 sa linije slobodnih bacanja. Interesantno je da je tokom Bjeličinih minuta Minesota bila „u plusu“ 6 poena. Juta je sada ponovo „pozitivna“, ima 9 pobeda i poraz manje dok Vukovi imaju svega 5 pobeda iz 16 odigranih mečeva.

Noć su zatvorili Voriorsi sa 12. pobedom u nizu. Izgleda da su shvatili kada su nepobedivi, kada trio Kari-Tompson-Durent ubaci 60+ poena uz relativno pravilan raspored. Tako je bilo i ovaj put, Kari i Durent su ubacili po 25 (uz 14 defanzivnih skokova KD-a), Tompson je dodao 20, samo je još Igudala bio dvocifren sa 12. Kod gostiju tamnoputi Nemac Šroder, ubacio je 24 poena, Milsap i Hauard su uz po 14 poena upisali i dabl-dabl učinke.

Beta/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

grin golden stejt

U poslednju deonicu ušlo se sa neizvesnih 81:80, ali su Voriorsi iskoristili svoj kvalitet da sa par vezanih koševa razliku podignu na 5 poena i to su svojim napadačkim opcijama relativno lako sačuvali u preostalih 10-ak minuta meča.  Trenutno su najbolji tim lige, 16 pobeda i samo dva poraza, Klivlend je takođe samo dva puta poražen ali ima 3 pobede manje, pa ćemo izgleda do aprila gledati neizvesnu trku šampiona i vicešampiona, doduše na suprotnim stranama SAD-a.