Mega ubedljiva u prvoj proveri

sreda 17.08.2016.
23:29

Osvajač "Kupa Radivoja Koraća" iz prethodne sezone odigrao je prvu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu i upisao ubedljivu pobedu.

bcmegabasket.net/Ivica Veselinov

Košarkaši Mega Leksa odigrali su u sredu uveče prvu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu.

Protivnik izabranika Dejana Milojevića u dvorani "Ranko Žeravica" bila je reprezentacija Katara a Mega je slavila više nego ubedljivo sa 86:51 (24:27, 13:10, 27:8, 22:6).

Ekipa Mega Leksa loše je otvorila utakmicu i za deset minuta primila 27 poena, ali je potom u preostale tri četvrtine protivniku dozvolila svega 24 poena.

Kompletno drugo poluvreme Mega je odigrala na furiozan način i taj period utakmice dobila rezultatom 49:14. Odlične role imali su Mušidi, Tejić i Simeunović.

Najefikasniji pojedinac u pobedničkom sastavu bio je Marko Tejić sa 15 poena, a dvocifren učinak ostvarili su još Simeunović i Glogovac sa po 13 poena, odnosno Mušidi sa 12 poena.

Naredni prijateljski meč Mega Leks igra protiv Bremerhafena iz Nemačke a taj duel je zakazan za petak 19. avgust od 19.30 u hali "Vizura" u Zemunu.