nedelja 22.01.2017.
20:50

Važan trijumf ekipe Dejana Milojevića u borbi za opstanak u ABA ligi, i to protiv direktnog konkurenta.

Beta/ABA liga/Olimpija Ljubljana/Ales Fevzer/Ds

U drugoj večerašnjoj utakmici 19. kola ABA lige, Mega Leks je pred svojim navijačima savladala Zadar rezultatom 92:75.

Konačan rezultat dovoljno govori o odnosu snaga večeras u Sremskoj Mitrovici, pogotovo ako se ima u vidu da je Mega tokom prvog poluvremena imala čak 28 poena razlike - 43:15!

U tim trenucima je ovaj duel podsećao na nedavnu utakmicu između Crvene zvezde mts i Zadra, kada je aktuelni šampion trijumfovao sa 113-65.

Na poluvreme se otišlo vođstvom Mege rezultatom 53:27, ali je domaći tim u nastavku ''smanjio gas'' i samo održavao veliku i ubedljivu prednost.

Milojevićev tim je tokom trećeg kvartala imao maksimalnih ''plus 31'' - 69:38, ali su Zadrani do kraja uspeli da ovaj poraz učine znatno pristojnijim.

Spasojević je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a uz njega istakli su se i Alfa Kaba sa 13 poena i 11 skokova dok je Zagorac uz 13 poena dodao šest uhvaćenih lopti.

Zadrane su predvodili Barać i Frank sa po 14 poena.

Podsetimo, ranije večeras je Mornar na svom terenu savladao Budućnost sa 78:71, a od 21 čas Krka igra protiv Cedevite.