Mega odlična, Zvezda vodi sa 1:0!

četvrtak 28.04.2016.
20:47

Pobeda Crvene zvezde u prvom meču finala plej-ofa ABA lige, Simonović i Gudurić odigrali fantastičnu četvrtu četvrtinu gde su odbili napad Mege.

Crvena zvezda Telekom

Mega odlična, ali Crvena zvezda bolja, ekipa Dejana Radonjića je slavila sa 95:88.

Kao i uvek do sad, navikli ste već da Mega igra po sistemu toplo-hladno u sred utakmice, a tako je bilo i danas. Iako su bili bez Aranitovića, Jaramaza, Alfa Kabe, Pavlovića i Luvavua, bili su apsolutno ravnopravan rival Crvenoj zvezdi.

Odmah je Crvena zvezda došla do svoje igre, poveli su i sa 8 poena prednosti u prvoj četvrtini (21:13), ponovo je dominirao Cirbes pod obručima, najavio je tako povratak u dobru formu nakon perioda posta.

Ipak, Mega je imala svoje adute u ovoj četvrtini, Ivanović je bio sasvim solidan, baš kao i Simeunović i Nikolić. Oni su šutevima sa distance uspevali da održavaju korak sa Zvezdom, a početkom druge četvrtine i da izjednače košem Zagorca.

Mega je često bila i u prednosti tokom druge četvrtine, ali je Zvezda zahvaljujući Cirbesu došla do prednosti na poluvremenu - 48:45.

Povela je Zvezda sa 9 poena prednosti početkom treće četvrtine nakon poena Milera na asistenciju Jovića (57:48), ali su Danilo Nikolić i Nikola Ivanović uspeli da smanje zaostatak i to veoma brzo na 57:55.

Trojkom Zagorca gosti uspevaju da dođu i do prednosti pred poslednju četvrtinu, završnica je svakako obećavala neizvesnost.

Miler tada preuzima stvari u svoje ruke, a nakon trojke Simonovića Crvena zvezda ponovo stiže do prednosti od 5 poena, 77:72, što je Dejan Milojević sekao tajm-autom. Nije uspeo, Simonović pogađa novu trojku, bilo je 80:72, Zvezda je hitala ka pobedi, pravila je osetnu razliku, a pritom se i publika probudila.

Bilo je i 13 poena prednosti nakon nove, treće trojke Simonovića u ovom delu igre, a ostalo je samo 5 minuta do kraja, Mega je pokušavala trojkama da smanji zaostatak.

Uspeli su da smanje, Nikolić je trojkom smanjio na samo 6, najavljen je novi napad Mege na Crvenu zvezdu i njenu prednost. Ovo je bila 4. trojka Nikolića iz 6 pokušaja, nazirala se neizvesna završnica i nakon poena sa slobodnih bacanja Ivanovića, bilo je samo -4.

Gudurić uzima loptu u svoje šake, vezuje 7 poena, odbija napad Mega Leksa i Zvezda je do kraja odradila posao, sačuvala je prednost i povela sa 1:0.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Kvinsi Miler i Maik Cirbes sa po 17 poena, 15 je postigao Simonović, Lazić 12, Jović 11, dok je Gudurić postigao 9, ali 7 veoma bitnih pred sam kraj meča, kada je to bilo najpotrebnije.

Na drugoj strani najbolji je bio Ivanović sa 25 poena, Simeunović je postigao 20, Nikolić 18, a Zagorac 13.

Naredni meč na programu je takođe u hali "Aleksandar Petrović", a igraće se u subotu.