Mega bez rešenja za Zenitov rafal

utorak 06.09.2016.
23:29

Košarkaši Mega Leksa doživeli su novi poraz u meču koji su sa Zenitom odigrali u sklopu priprema za novu sezonu.

bcmegabasket.net

Nakon poraza od Bešiktaša košarkaši Mega Leksa izgubili su još jedan meč koji su odigrali u sklopu priprema za novu sezonu.

Bolji od izabranika Dejana Milojevića večeras su bili košarkaši Zenita koji su slavili rezultatom 94:108 (25:21, 26:27, 23:42, 20:18) u meču odigranom u Železniku.

Pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini kada su igrači Zenita trojkama preokrenuli rezultat. Zenit je večeras u šutu za tri ima 16 pogodaka iz 34 pokušaja.

Najbolji pojedinac u redovima Mega Leksa bio je Francuz Alfa Kaba sa 21 poenom, a pratili su ga Marko Tejić i Rade Zagorac sa po 15 postignutih poena.

Srpski reprezentativac Stefan Marković participirao je u pobedi Zenita sa četiri poena.

Mega Leks narednog vikenda (10. i 11. septembar) gostuje na turniru u Vršcu gde će još igrati i Crvena zvezda mts, Budućnost VOLI i Vršac.

Mega Leks: Simić 1, Zagorac 15, Milisavljević 2 (5 asistencija), Đoković 2, Jaramaz 14, Simeunović 6, Spasojević 12, Kaba 21 (8 skokova, indeks 30), Mušidi 6, Veljković, Tejić 15 (6 skokova).

Zenit: Vojtuk 15, Vajt 19, Tima 20, Marković 4, Tulson 19, Virov 9, Puškov 10, Razumov, Sergiev 15, Desijatnikov 7, Lendri, Konovalov.