petak 25.03.2016.
16:35

Proslavljeni argentiski as potvrdio je da će braniti boje svoje zemlje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Beta/AP Photo/Eric Gay

Predstojeći olimpijski turnir iće poslednje veliko takmičenje na kom će Emanuel Đinobili igrati za Argentinu.

38-godišnji Manu ima olimpijsko zlato sa reprezentacijom osvojeno 2004. godine u Atini. Sećamo se da je tada u grupnoj fazi takmičenja zavio našu reprezentaciju u crno neverovatnim košem sa zvukom sirene. Bila je to osveta za poraz u finalu Mundobasketa u Indijanapolisu dve godine ranije, ali je Đinobili tada izjavio da "ne postoji način da se onakva krađa anulira", aludirajući na nedosuđen faul nad Hugom Skonohinijem u poslednjoj sekundi regularnog dela te nezaboravne utakmice.

Od medalja sa Argentinom, osim pomenutog zlata u Atini i srebra iz Indijanapolisa, Emanuel Đinobili ima i olimpijsku bronzu iz Pekinga 2008, kao i dva zlata i po jedno srebro i bronzu na Panameričkim igrama.

Sa San Antonio Sparsima je osvojio pet NBA prstenova, a pre no što je zaigrao i u najajačoj ligi na svetu, sa boljonskim Virtusom (tada Kinderom) je osvojio Evroligu, prvenstvo Italije i italjasnki kup.