MAJSTORIJA - Jović za tri, uz zvuk sirene, sa jedne noge!

petak 30.10.2015.
18:26

Košarkaši Crvene zvezde Telekom sjajno su otvorili duel sa moskovskim Himkijem, a trojka Stefana Jovića u petom minutu obeležila je prvu četvrtinu.

kkcrvenazvezda.rs

Za razliku od utakmice drugog kola Evrolige kada su upali u mašinu aktuelnog šampiona Evrope, košarkaši Crvene zvezde Telekom sjajno su se snašli u Moskvi.

Uz čvrstu i hrabru igru u odbrani i dosta dobrih rešenja u napadu crveno-beli su tokom prve četvrtine duela sa Himkijem stigli do maksimalne prednosti od sedam poena.

Posebno je bio upečatljiv detalj iz petog minuta prve deonice kada je Stefan Jović uz zvuk sirene pogodio trojku sa jedne noge.

Trojka koju je Nišlija pogodio označila je početak Zvezdine serije, pa su tako crveno-beli na dva minuta pre kraja prve četvrtine naterali Rimasa Kurtinaitisa da pozove tajm-aut.

Prava je šteta što do kraja četvrtine Zvezda nije uspela da održi visok nivo igre već je dopustila domaćinu da se vrati u igru ode na odmor sa prednošću od pet poena (22:17).