Maestralni Teo sprečio senzaciju u Moskvi

Autor: Boban Filipović
petak 27.11.2015.
20:51

Dinamo Sasari odigrao najbolju partiju ove sezone u Evroligi u gostima protiv 'Armejaca', ali je i pored toga ostao bez ijedne pobede u dosadašnjem toku takmičenja. Fantastična partija Miloša Teodosića.

cskabasket.com

Utakmica između CSKA i Sasarija u glavnom gradu Rusije bila je druga u okviru 7. koloa u grupi D.

'Armija' je slavila teže no što se očekivalo rezultatom 93:87 (25:26, 25:19, 20:13, 23:29) i vratila se na deobu prvog mesta sa Unikahom koja takođe ima skor 6/1, dok Sardi ostaju na dnu tabele sa skorom 0/7 i sa gotovo nikakvim šansama za plasman u Top 16 fazu, gde ćemo i definitivno gledati šampiona VTB lige i Rusije.

Miloš Teodosić je bio najefikasniji u pobedničkom sasatvu sa 21 popstignutim poenom, pogodio je pet trojki, četiri u prvom poluvremenu i poslednju veoma važnu pri rezultatu 86:86, koja je i prelomila meč. Plejmejker reprezentacije Srbije je proveo na parketu 25 minuta, a za to vreme zabeležio i 3 assitencije i 2 skoka.

Nando De Kolo je pratio Tea sa 17 ubačenih poena, pogodio je svih 12 penala, a dfocifreni su bili još Kori Higins sa 11 i Nikita Kurbanov sa 10 poena.

Kod gostiju najefikasniji Dejvid Logan, koji je kao i Todosić brojao do 21, odličan je bio Ejenga sa 19 poena i 7 skokova, Markez Hajns je postigao 14 poena.

Sinoć je u Malagi Unikaha nanela Makabiju šesti poraz i overila plasman u top 16 fazu ostavivši 'Ponos Izraela' na nivou teoriskih šansi da se tamo nađe nađe, a 7. kolo u grupi D biće kompletirano utakmicom u Istanbulu između Darušafake i Bamberga koja je počela u 20:45h.