LŠ: Startovao plej-of, Ventspils bolji od Venecije

utorak 07.02.2017.
19:53

Košarkaši litvanskog Ventspilsa obezbedili su minimalnu prednost u prvom meču sa Venecijom, pošto su na startu plej-of faze FIBA Lige šampiona slavili sa sedam poena razlike.

fiba.com
fiba.com

Utakmicom u "Olimpijskom centru" u Ventspilsu večeras je počela plej-of faza FIBA Lige šampiona u kojoj Srbiju predstavlja ekipa Partizana.

Litvanski Ventspils ugostio je ekipu Venecije i slavio rezultatom 74:67 (16:17, 14:16, 19:17, 25:17) pa će u revanšu koji je zakazan za 22. februar pokušati da odbrani tih sedam poena prednosti.

Gosti su prve dve četvrtine rešili u svoju korist, a nakon egala u trećem kvartalu Ventspils je mnogo bolje odigrao poslednju četvrtinu i zasluženo slavio.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vili Din sa 16 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a još četvorica igrača Ventspilsa ostvarila su dvocigreni poenterski učinak.

Na drugoj strani je dominirao Nigerijac Melvin Eđim sa 15 poena i 6 skokova, a pratio ga je Mihael Bramos sa 11 poena.

Revanš susret je zakazan za 22. februar, a Veneciji će za plasman u osminu finala biti potrebna pobeda sa više od sedam poena razlike.