LŠ - Partizan poražen u 'revolveraškom obračunu' na Sardiniji

sreda 25.01.2017.
19:43

Desetkovani sastav beogradskog Partizana nije uspeo da se izbori za novi trijumf u FIBA Ligi šampiona, pa će crno-beli kao trećeplasirana ekipa iz Grupe E u eliminacionu rundu takmičenja.

basketballcl.com

Vicešampion Srbije porazom je završio takmičenje u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona, pošto je večeras kao gost izgubio od Dinamo Sasarija rezultatom 99:85 (19:22, 32:20, 21:21, 27:22).

Partizan je na Sardiniju otputovao u oslabljenom sastavu pošto su u Beogradu ostali Novica Veličković, Uroš Luković, Vilijam Hečer i Vanja Marinković.

Crno-beli u takvoj postavci stvari nisu uspeli da pruže veći otpor Dinamo Sasariju čiji su igrači izrešetali Partizanov obruč šutevima van linije 6.75.

Gosti su prikazali dobru igru u prvoj četvrtini i na početku trećeg perioda, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne ubedljiv poraz u Sasariju.

Izabranici Aleksandra Džikića nisu u rezultatskom smislu materijalizovali bolju igru u prvom kvartalu, pa su posle deset minuta igre imali samo tri poena prednosti.

Usledila je žestoka rekacija Dinamo Sasarija, serija trojki koja je domaće dovela na dvocifrenu prednost pred kraj prvog poluvremena. Kako je već rečeno, Partizan je na startu treće četvrtine serijom 9:0 stigao do izjednačenja (51:51) ali je nakon toga krenula serija domaćeg tima kojom je rešeno pitanje pobednika.

Zanimljivo je da su crno-beli uspeli da odgovore na "šutersku kliniku" Dinamo Sasarija, ali samo kada su šutevi za tri poena u pitanju gde su dva tima kombinovano postigla 29 trojki iz 52 pokušaja.

Ono što je večeras napravilo razliku jesu bolji procenti Dinama u šutu za dva poena i 18 izgubljenih lopti košarkaša Partizana, pa se mora reći da je italijanski sastav zasluženo upisao sedmu pobedu u Ligi šampiona.

Stefan Birčević je bio najefikasniji pojedinac u poraženom sastavu sa 17 poena i 3 skoka, a pratili su ga Mihajlo Andrić sa 14 poena (4/5 za tri) i Kenan Karahodžić sa 13 poena i 4 skoka.

Hrvatski internacionalac Rok Stipčević bio je najefikasniji na meču sa 23 poena (3/3 za dva, 4/5 za tri), a Dejvid Bel je dodao 20 poena za domaće.

Partizan grupnu fazu takmičenja završava kao trećeplasirana ekipa na tabeli Grupe E sa skorom 8-6 pa će sa još 15 klubova igrati u prvoj rundi plej-ofa koja će prethoditi osmini finala.

Žreb parova prve runde plej-ofa zakazan je za 27. januar, a prve utakmice su na programu 7. i 8. februara.