Litvanac sačuvao Kanađane!

Autor: Vladimir Stojanović
petak 06.05.2016.
08:55

Toronto posle mnogo muke uspeo da dobije drugi meč i izjednači na 1:1 u serijii protiv Majamija.

BETA/AP Photo/Mark J. Terrill

Opet produžetak, ali ovoga puta su se radovali Kanađani.

I drugi meč polufinalne serije Istoka otišao je u dodatnih 5 minuta, Jonas Valančijunas se pobrinuo da pobeda ostane u Torontu.

Litvanac je u poslednjoj četvrtini i overtajmu ubacio 11 poena i imao 7 skokova, pa su Reptorsi uspeli da izjednače i zadrže šanse za Istočno finale.

Opet je Majami imao bolji procent šuta, ali to ovoga puta nije odlučilo. DeRozan je ubacio 20 poena, Lovri 18, Terens Ros 10. Na drugoj strani, Dragič opet najefikasniji sa 20 poena, Vejd i Džo Džonson su dali po 17, Vajtsajd je uz 13 poena imao i isto toliko skokova.

Majami je u produžetku promašio gotovo sve, meč su završili sa 21 greškom, previše za ovu utakmicu.

Goran Dragić je opet bio u centru pažnje, sačuvao je ovoga puta zube, ali je dobio lakatu lice od DeRozana, pa je završio sa kopčama na usni.

Serija se seli na jug, sutra uveče je domaćin Majami.

Toronto - Majami 96:92 pr.(1:1)