Lebronu se žurilo, Voriorsi za večnost, Bobi igrao više nego obično!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 29.11.2015.
09:21

Vikend je, igrice čekaju kod kuće, Blat je napisao broj u poslednjoj akciji i to je bilo dovoljno. Kariju dosta četvrtina, Popović častio Marjanovića.

BETA/AP Photo/Tony Dejak

Voriorsi su odmarali Karija protiv Sakramenta, on je odigrao manje od 30 minuta i postigao "samo" 19 poena. Šutirao je tek 7 puta, samo jednom nakon prve četvrtine u kojoj je ubacio 17 poena.

No, nije se ljutio, bila je ovo prilika da ga u istorijskoj noći Luk Volton odmori, Golden Stejt je dobio 18. meč u nizu na startu sezone i sada su sami na prvom mestu večne liste.

Drajmond Grin igra fantastično, njegov drugi tripl-dabl u nizu, 13 poena, 11 skokova, 12 asistencija. Domaćin je vodio +10 na poluvremenu, a onda je usledila oluja, Brendon Raš je ubacio četiri trojke, pa je za tili čas bilo +29 i prilika da se starteri odmore.

Kingsi i dalje bez povređenog Kazinsa, njegov "zamenik" Kosta Kufos je uz 14 poena imao 7 skokova.

Trail Blazers Lakers Basketball

Portland je naneo Lejkersima peti poraz u nizu. MekKolum je ubacio 28 poena, Lilard 29, njih dvojica su bili previše za tim iz EL-Eja, koji je dobio 2 od prvih 15 mečeva. Brajant je ubacio 21 poen, ali uz slab šut. Loše vesti slede, posle duela sa Indijanom na Pacifiku, Lejkersi će na turneju od osam mečeva, tek treba da se spreme za poraze.

Entoni Dejvis je ubacio 36 poena, ali to nije bilo dovoljno Pelikansima. Juta igra odlično, Alek Burks je postigao 21 poen, "Džez" je stigao do druge uzastopne pobede, prebacili su 50%, imaju skor 8-7.

Kouč Atlante Majk Budenholcer je proveo u Sparsima 19 godina, bio pomoćnik Popoviću, ali San Antonio nije imao milosti za svog čoveka. Tim Dankan se odmorio i posle utakmice pauze ubacio 10 poena i imao 18 skokova, dok je Bobi Marjanović na parketu proveo nešto više od šest minuta, realizovao jedno bacanje i uhvatio 2 lopte. Za našeg diva to je duplo više minuta nego što ima prosek u debitantskoj sezoni, ali se nije istakao.

Lebron je čekao kraj, u poslednjoj sekundi je horogom srušio Netse u Ohaju. Džo Džonson je realizovao tri bacanja na 15 sekundi pre kraja, poravnao rezultat, ali je pobeda ipak ostala u Klivlendu. Kavsi su igrali loše u prvom poluvremenu, prvo vođstvo su imali tek sredinom treće četvrtine, ali ostaju neporaženi kod kuć-

Lebron je ubacio 26 poena, a Dejvid Blat je nasmejao novinare posle meča kada je rekao: "Da, nacrtao sam na tabli, dajte loptu broju 23".

I Lebron je bio raspoložen za šalu, u publici su bili sinovi. Da li su ponosni na oca koji je rešio meč?

"Aha, baš ih briga, jedva su čekali da se završi da idu kući da igraju igrice. Doduše, vikend je, i ja ću da radim isto",
objasnio je meč viner.

I u Vašingtonu se čekao kraj, ali su se u distriktu radovali gosti iz Kanade. Kori Džozef je pogodio sa sirenom za pobedu Toronta. Lovri je ubacio 27 poena za Reptorse, DeRozan dodao 20, ovo je četvrta pobeda u nizu za šampiona Atlantika.

Dalas je savladao Denver, o tome i urnebesnom pokušaju asistencije našeg Jokića možete da čitate ovde.