Lebron Džejms nas podsetio za šta je sve sposoban, sa trakom se vratila magija. Hjuston promašio 22 bacanja i pobedio!

Beta/AP Photo/Tony Dejak

Lebron ponovo sa trakom oko glave, nije bilo dileme, rešen da promeni sudbinu svog tima nakon gorke pilule na otvaranju serije.

Ubacio je 33 poena, Kajri Irving dodao 21, Klivlend je poravnao rezultat.

Lebron je bio kao posednut, iako bez dva startera Kavsi su stigli do +25 u trećoj četvrtini, njihov lider je imao u 8 asistencija i 5 skokova.

Kod Čikaga, Batler 18 poena, Rouz 14 i 10 skokova, Klivlend je zatvorio šut Gasola koji ih je zajedno sa Rouzom uništio u prvom meču.

Odličan kod domaćina, na mestu povređenog Lova, Tristan Tompson, odradio je veliki posao u odbrani.

Već u prvoj četvrtini bilo je 13:2, a prednost domaćina je iznosila 22 poena, nisu se osvrtali.

Bulls Cavaliers Basketball

Dodajmo na kraju da se Lebron izjednačio sa Tonijem Parkerom na večnoj listi po broju asistencija, obojica su zabeležili 1059. Na meti Džejmsa u sledećem meču u Čikagu biće Stiv Neš koji ima dve više.

Naredna utakmica je u petak u Čikagu.

Izjednačio je i Hjuston posle brejka Klipersa na otvaranju serije.

Velika poslednja četvrtina u kojoj je Harden ubacio polovinu od 32 poena je presudila gostima sa Pacifika. Hauard je ubacio 24 poena, imao 16 skokova, Trevor Arita dao 15 koševa i imao 13 skokova.

Meč su obeležila rekordna 64 bacanja za Hjuston koji je dao 42 poena sa linije penala.

Clippers Rockets Basketball

Kod Klipersa Grifin 34 poena, ali samo osam u nastavku. Gosti bez povređenog Krisa Pola, nisu želeli da rizikuju, očekuje se da bude spreman u trećoj utakmici.

Klipersi su vodili na početku poslednje četvrtine, ali je serijom 8:0 Hjuston okrenuo utakmicu, bilo je još straha kada su se gosti u poslednjih stotinak sekundi spustili na -4, ali su u penal završnici Harden i Hauard priveli posao kraju.

Harden je realizovao svih 15 bacanja, "Supermen" pogodio 8 od 21, ali to i nije vest.