nedelja 13.03.2016.
23:58

Klivlend Kavalirsi kao gosti ubedljivo savladali ekipu LA Klipersa.

BETA/AP Photo/Tony Dejak

U večerašnjoj utakmici NBA lige, Klivlend Kavalirsi su se ''prošetali'' LA-om, pošto su sa 24 poena razlike savladali domaće Kliperse - 114:90.

Domaći su se držali samo tokom prve deonice, kada se vodila ravnopravna borba, a onda je u drugih dvanaest minuta usledila ''rafalna paljba'' Lebrona i drugova, koji su u drugom kvartalu ubacili čak 37 poena i na poluvreme otišli sa 17 poena prednosti - 58:41.

Ekipa Klivlenda je i u trećoj četvrtini izrešetala koš domaćina, na šta Klipersi nisu imali odgovor do kraja utakmice, pa pobeda gostiju nije bila dovedena u pitanje.

Podatak da su Kavalirsi pogodili čak 18 trojki iz 37 pokušaja, najbolje ilustruje kako su gosti šutirali u ovom meču.

Prema očekivanju, najefikasniji je bio Lebron Džejms sa 27 poena, dok su Irving i Smit upisali po 17.

U poraženoj ekipi bolji od ostalih bio je Redik sa 19 poena.