nedelja 12.02.2017.
21:59

Srpski internacionalci iz redova Armanija i Dinamo Sasarija odigrali zapažene uloge u pobedama svojih ekipa. Solidni Miroslav Raduljica i Vojislav Stojanović.

euroleague.net

Većina utakmica 19. kola košarkaške lige Italije (LBA) odigrane su u nedelju uveče, a favoriti nisu imali većih problema.

Aktuelni šampion Italije EA7 Olimpija Milano savladao je na svom terenu ekipu Breše rezultatom 93:79 (23:21, 19:16, 28:21, 23:21) uz solidne role srpskih internacionalaca.

Milan Mačvan je ponovo imao zapaženiju ulogu od Miroslava Raduljice pošto je za 25 minuta na terenu postigao 13 poena (3/4 za dva, 1/3 za tri) a uz to je upisao četiri skoka i jednu asistenciju.

Bivši centar Partizana Miroslav Raduljica imao je manju minutažu ali je uspeo da upiše 7 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Najedikasniji igrač u timu Olimpije bio je Andrea Ćinćarini sa 14 poena.

Ekipa Dinamo Sasarija slavila je kao domaćin protiv Kantua (80:65) uz odlično izdanje Duška Savanovića koji je za 27 minuta na parketu postigao 16 poena (7/9 za dva) i upisao 3 skoka.

Solidan učinak u okviru 19. kola imao je i bivši član Crvene zvezde Vojislav Stojanović koji je u porazau Orlandine postigao 9 poena uz 4 skoka i 2 asistencije. Milenko Tepić je podbacio i završio meč sa samo 2 poena i 3 skoka.

Brindizi je razbio Vareze (80:58) a Aleksa Avramović se uklopio u sivilo svog tima i za 15 minuta na parketu postigao samo dva poena.