"Lavice" pokidale i DONELE MEDALJU!!!

subota 20.08.2016.
18:12

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je danas bronzanu medalju u Rio de Žaneiru, pošto je u meču za treće mesto savladala selekciju Francuske u jako uzbuljivoj utakmici.

fiba.com
fiba.com

Kolekcija medalja srpskog olimpijskog tima u Rio de Žaneiru u subotu je obogaćena bronzanim odličjem koje je lavovskom borbom na terenu "Karioka Arene I" osvojila ženska košarkaška reprezentacija!

Srpske košarkašice savladale su Francusku rezultatom 70:63 (18:10, 9:17, 28:15, 15:21) u reprizi finala Eurobasketa i tako stigle do bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Danas osvojena bronza u Riju najveći je uspeh ženske reprezentativne košarke još od 1988. godine i Igara u Seulu kada je Jugoslavija osvojila srebrnu medalju usled poraza od Sjedinjenih Američkih Država.

Naše najbolje košarkašice potukle su se danas za medalju i pokazale da veliko srce može da donese uspeh čak i kad svi košarkaši elementi nisu na svom mestu u svakom trenutku.

Srbija je odlično otvorila duel za bronzanu medalju, stekla dvocifrenu prednost (15:5) posle samo šest minuta igre, ali je onda usledio pad u igri na startu drugog perioda.

Protivnice su u drugom periodu nadomestile zaostatak pa smo posle 20 minuta igre imali nerešen rezultat (27:27) koji je garantovao dramu u nastavku.

Kako to i treba da bude, Srbija je drugo poluvreme otvorila kao da prvo nije ni igrano pa je treći period rešila u svoju korist i trasirala put ka medalji.

Poslednja četvrtina donela je nova uzbuđenja uprkos prednosti koju je Srbija imala sve vreme, a tačka na pobedu stavljena je tri minuta pre kraja kada je Tamara Radočaj pogodila trojku i vratila "Lavicama" dvocifrenu prednost.

Najefikasnija u redovima pobedničke selekcije bila je Jelena Milovanović sa 18 poena i 7 skokova, a sjajna je bila i Ana Dabović koja je uz 11 poena imala još 5 asistencija.

Ženska reprezentacija Srbije donela je tako osmu medalju našoj zemlji na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru čime je zvanično dupliran broj osvojenih odličja iz Londona.

Čestitamo devojke, vi ste ponos Srbije!!!