ponedeljak 25.04.2016.
20:01

Reprezentativac Srbije igra odlično u poslednje vreme, a sinoć je odigrao verovatno najbolju partiju u dresu Unikahe.

euroleague.net

Unikaha je u 29. kolu ACB lige slavila u Manresi rezultatom 75:67 uz 27 poena Nemanje Nedovića i tako napravila još jedan veliki korak za plasman u plej-of.

Sprpski kombo bek je proveo u igri 21 minut, pogodio 8 od 9 šuteva za dva poena, 8 od 10 slobodnih bacanja, dok je podbacio u šutu za tri poena pogodivši samo jedan od pet pokušaja. Imao je 3 skoka, po sve asisetncije i blokade, nad njim je načinjeno 7 faulova, što mu je donelo indeks korisnosti 29, po čemu je bio ubedljivo najbolji igrač utakmice.

U poraženom sastavu Dejan Musli je postigao 12 poena uz 7 skokova, dok je Nemanja Jaramaz ubacio 7 pona i zabeležio 4 skoka.

Sjajnu partiju pružio je i Stevan Jelovac u trijumfu Saragose u gostima fenjerašu Gipuzkoi u San Sebastijanu (75:84).

Srpski centar je bio najefikasniji igrač utakmice sa 25 poena, uz čak pet ubačenih trojki (1/2 za dva, 5/7 za tri, 8/10 penali) za nešto više od 23 minuta u igri. Jelovac je imao 6 skokova i 2 skoka, 8 puta je fauliran i meč završio sa 32 indeksna poena.

jelovac

Sinoć se radovao i bivši kapiten Partizana Vladimir Lučić, koji je ubacio 7 poena u pobedi Valensije nad Tenerifama (93:75) pred svojom publikom.

Miljenovićeva Sevilja je razbila Birčevićev Estudijantes rezultatom 82:59, uz skroman učinak obojice srpskih košarkaša. Nenad Milejnović je postigao 6 poena i imao jedan skok za nešto više od 15 minuta u igri, dok je Stefan Birčević za 20 minuta provedenih na parktu postigao poen manje, ali imao dva skoka više.

O utakmicama odigranim u nedeljnom matine terminu čitajte OVDE, a o 'El Klasiku' koji je bio centralni događaj 29. kola ACB lige OVDE.