Konačno pobeda Barse, u Milanu savladani "manekeni"!

četvrtak 23.02.2017.
22:36

Košarkaši Barselone slavili su na gostovanju u Milanu, u okviru 23. kola Evrolige.

screenshot - Youtube.com

Izabranici Jorgosa Barcokasa upisali su devetu pobedu u elitnom takmičenju ove sezone, kako su u "Mediolanum forumu" slavili rezultatom 78-83.

Prvo poluvreme je bilo veoma izjednačeno, a domaćin je otišao na pauzu sa četiri poena viška.

Gosti kao da su se razljutili nakon petnaestominutne pauze, razbili su domaćina u trećoj deonici i tako prelomili meč u svoju korist. Taj period dobili su sa 24-10.

U poslednjih 10 minuta su uspeli da odbiju sve pokušaje domaćina da se vrati u meč, te su zasluženo slavili. Malo je nedostajalo da se domaćin vrati u potpunosti, Mačvan je trojkom u poslednjem minutu spustio na četiri poena razlike.

Ipak, Rajs je najpre pogodio za dva, da i potom bio i polovičan sa linije penala, što je bilo dovoljnu za trijumf Katalonaca.

Odlčan u pobedničkom sastavu Ante Tomić sa 19 poena i devet skokova, pratili su ga Koponen sa 16, kao i Vezenkova sa 13 postignutih poena. Dvocifren još samo Rajs sa 10 poena.

U ekipi Milana, 14 poena Avudu Abasa, 11 je dodao Ćinćarini, dok su po 10 upisali Milan Mačvan i Mantas Kalnietis.

Miroslav Raduljica je za 10 minuta upisao četiri poena i dva skoka.