Kinezima zlato i viza za Rio!

Autor: Boban Filipović
subota 03.10.2015.
17:12

Košarkaška reprezentacija Kine osvojila je prvenstvo Azije pobedom nad Filipinima u finalu, a samim tim i obezbedlila plasman na Olimpijskim igrama u Rio De Žaneiru naredne godine.

fiba
fiba

Domaći teren i kvalitet su učinili svoje, te je Kina bez poraza okončala turnir.

Poslednja prepreka bili su Filipinci u finalu, ali su Kinezi rutinski došli do pobede rezulatom 78:67 (23:19, 23:16, 14:14, 18:17) i okitili se titulom šampiona Azije po 16. put.

Žu i Ji su vodili Kinu do trijumfa u meču za zlato, obocija su imali dabl-dabl učinak, prvopomenuti 16 poena i 14 skokova, drugi 11 poena i 15 skokova, a najefikasniji u redovima novog prvaka Azije bio je Guo sa 19 postignutih poena.

Kod Filipinaca poslovično najbolji bio je naturalizovani Amerikanac Blač sa 17 poena.

Za kraj dodajmo da je bivši šampion Iran osvojio bronzanu medalju pošto je u borbi za ttreće mesto bio bolji od Japana rezultatom 68:63.

Kina ide direktno u Rio, dok će Filipini, Iran i Japan pokušati da se domognu Olipijade kroz kvalifikacije.